RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zniszczone dwa składy amunicji. Siły Zbrojne Ukrainy raportują o postępach

Wojska ukraińskie nie poniosły strat (fot. PAP/Vladyslav Karpovych)
Wojska ukraińskie nie poniosły strat (fot. PAP/Vladyslav Karpovych)

Na południowym odcinku frontu siły zbrojne Ukrainy wyeliminowały 15 okupantów, a także zniszczyły pięć jednostek rosyjskiego sprzętu i dwa składy amunicji - poinformowało Dowództwo Operacyjne „Południe”.

Jesienią koniec „aktywnej fazy” wojny? Kijów: Partnerzy podzielają naszą opinię

Ukraina chce podjąć wszelkie wysiłki, by przed nadejściem zimy zakończyć aktywną fazę wojny wszczętej przez Rosję - powiedział w środę Andrij...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE


Ukraińskie samoloty przeprowadziły w tym celu, między innymi dwa ataki w rejonie Basztanki w obwodzie mikołajowskim. Zniszczony sprzęt to czołg oraz cztery opancerzone wozy bojowe i ciężarówki. Zniszczone składy amunicji znajdowały się w Muzykiwce i Nowej Kachowce w obwodzie chersońskim.


„Sytuacja w strefie operacyjnej w kierunku Południowy Bug pozostaje trudna, choć jest kontrolowana. Wróg nadal prowadzi działania wojenne wzdłuż linii frontu, preferując działania na odległość - ostrzał rakietowy i artyleryjski, a także naloty” - przekazało dowództwo w raporcie.


Rosjanie przeprowadzili w ciągu ostatniej doby w sumie pięć nalotów na ukraińskie pozycje wzdłuż linii frontu w obwodach chersońskim i dniepropietrowskim. Pociski trafiły na pola uprawne, a wojska ukraińskie nie poniosły strat.


W piątek Ukraińcy zniszczyli most drogowy w pobliżu zapory w Nowej Kachowce, co utrudnia działanie rosyjskim okupantom.


Przeczytaj też: Wywiad ostrzega. Rosyjskie specsłużby zwiększają aktywność w Europie Wschodniej

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej