RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Służby nad Odrą. Sytuację nad rzeką monitoruje ponad 2 tys. policjantów i strażaków

Policjanci i strażacy nad Odrą (fot. PSP)
Policjanci i strażacy nad Odrą (fot. PSP)

Najnowsze

Popularne

Funkcjonariusze Policji i Straży Pożarnej cały czas monitorują sytuację wzdłuż biegu Odry. Do działań zostało skierowanych 2000 policjantów i 326 strażaków – poinformowało w mediach społecznościowych Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Co odpowiada za śmierć ryb w Odrze? Są wyniki toksykologii

Są pierwsze wyniki toksykologii ryb z Odry. Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała na Twitterze, że Państwowy Instytut...

zobacz więcej

W usuwaniu skutków katastrofy ekologicznej i oczyszczaniu brzegu Odry pomagają też ochotnicy z 12. Wielkopolskiej Brygady OT – poinformowały Wojska Obrony Terytorialnej. O pomoc wystąpił wojewoda lubuski.


Żołnierze WOT przez najbliższych kilku dni będą pomagać w oczyszczaniu brzegu rzeki na odcinku od Słubic do Kostrzyna. W okolicach Krosna wsparcia udzielają wojska operacyjne 5. Kresowy Batalion Saperów z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.


Strażacy pracują nie tylko nad Odrą. Są obecni również nad rzeką Ner, gdzie w sobotę na granicy powiatów poddębickiego i łęczyckiego (woj. łódzkie) znaleziono znaczną liczbę śniętych ryb. Ner to rzeka przepływająca przez województwa łódzkie i wielkopolskie stanowiąca prawy dopływ Warty. W obydwu województwach w związku z zaistniałą sytuacją zebrały się sztaby kryzysowe.

„W monitoring, stawianie zapór i wyławianie śniętych ryb na #Odra #Ner zaangażowanych jest 479 strażaków i 57 łodzi jednostek ochrony ppoż. Działania prowadzone są w woj. śląskim, opolskim, dolnośląskim, lubuskim, zachodniopomorskim, łódzkim i wielkopolskim” – poinformowała na Twitterze Państwowa Straż Pożarna.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej