RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Policja poszukuje sprawców katastrofy ekologicznej. Opublikowano specjalny numer

Policja poszukuje sprawców katastrofy na Odrze (fot. Patrick Pleul/PAP/DPA)
Policja poszukuje sprawców katastrofy na Odrze (fot. Patrick Pleul/PAP/DPA)

„Policja utworzyła specjalny numer 600940690, pod który można dzwonić, mając informacje o sprawcach katastrofy ekologicznej na Odrze” – poinformowano w sobotę w mediach społecznościowych. W sobotę rano, w czasie konferencji prasowej w Gorzowie Wielkopolskim wiceszef MSWiA Maciej Wąsik powiedział, że komendant główny policji wyznaczył 1 mln zł nagrody za pomoc w wykryciu sprawców katastrofy ekologicznej.

Co odpowiada za śmierć ryb w Odrze? Są wyniki toksykologii

Są pierwsze wyniki toksykologii ryb z Odry. Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała na Twitterze, że Państwowy Instytut...

zobacz więcej

„Informacje można przekazywać dzwoniąc m. in. pod numer tel. 600940690 utworzony specjalnie w związku z prowadzonymi czynnościami i wyznaczeniem nagrody” – przekazała policja dodając, że można również kontaktować się z każdą jednostką w kraju. „Gwarantujemy anonimowość” – napisali policjanci.


W czwartek fala zanieczyszczonej Odry ze śniętymi rybami dotarła na teren woj. zachodniopomorskiego. W piątek w Szczecinie zebrał się sztab kryzysowy w związku z sytuacją na rzece. Z kolei zarząd woj. lubuskiego w związku z katastrofą ekologiczną w Odrze informował, że skieruje do rządu oraz wojewody lubuskiego wniosek o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej