RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kolejny sezon „Korony królów” w TVP

Najnowsze

Popularne

„Korona królów” jest ważną marką Telewizji Polskiej. Serial wkrótce powróci w nowej odsłonie. Będzie opowiadał ponownie historię Jagiellonów, historię unii polsko-litewskiej, opowie o postaci Władysława Jagiełły – powiedział członek zarządu TVP Mateusz Matyszkowicz. Serial widzowie będą mogli oglądać od stycznia przyszłego roku.

Nie żyje aktor Wiesław Wójcik. Grał m.in. Łokietka w „Koronie Królów”

Nie żyje aktor Wiesław Wójcik, znany z wielu produkcji filmowych i serialowych. Zmarł w niedzielę wielkanocną w wieku 76 lat. Jedną z ostatnich ról...

zobacz więcej

Mateusz Matyszkowicz dodał też, ze powstaje dokument Telewizji Polskiej o Bitwie pod Grunwaldem. – Takiego dokumentu w Polsce jeszcze nie było – powiedział Matyszkowicz.


– Przez dwa tygodnie kręciłem Bitwę pod Grunwaldem z rekonstruktorami, z kaskaderami, z aktorami z „Korony królów”, dzięki temu widzowie dokumentu zobaczą te sceny, o których będą mówili historycy, ale nie tylko historycy – dodał.


Matyszkowicz sądzi, że „dzięki temu widz otrzyma nie tylko twardą wiedzę historyczną, ale też historię zobaczy i dzięki aktorom ją poczuje”.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej