RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Dobra współpraca premiera z samorządowcami. „Dziękuję, że państwo u nas już są”

Mateusz Morawiecki (fot. Shutterstock)
Mateusz Morawiecki (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Grupa sympatyków premiera Mateusza Morawieckiego zamieściła na Twitterze nagranie, które ukazuje współpracę między premierem Morawieckim i starostą powiatu gryfińskiego. „Lokalni samorządowcy (różnych opcji) z terenów położnych nad Odrą - dziękują Premierowi Morawieckiemu za obecność i wsparcie. Posłuchajcie profesjonalnej współpracy Premiera i pani Starosty Powiatu Gryfińskiego z opozycji” – napisano we wpisie. „Klasa! Panie Tusk - proszę brać przykład i nie mącić!” – dodano.

Premier rozmawiał z wojewodą lubuskim o sytuacji na Odrze

Wskutek zanieczyszczenia rzeki w województwie dolnośląskim i lubuskim tysiące ryb zostało zatrutych. Szef rządu poinformował na Facebooku, że...

zobacz więcej

– Ja się cieszę, że jako samorząd taką pomoc uzyskujemy. Dzisiaj widziałam się z marszałkami województw, które przeszły już tę sytuację i tak naprawdę my się z nią mierzymy – powiedziała wicestarosta gryfińska Ewa Dudar, która od 2015 roku należy do PO.


– Ja dziękuję, że państwo u nas już są i wysłuchują tutaj, może czasem bardzo emocjonalnie wyrażanych, oczekiwań, ale po prostu ta sytuacja zaskoczyła nas bardzo – dodała.


– To ja dziękuję – odpowiedział premier.

Od kilku dni zarówno nadodrzańskie samorządy jak i instytucje rządowe zmagają się z problemem ogromnego zanieczyszczenia Odry, z rzeki wyłowiono tony śniętych ryb. Na rejonach objętych skażeniem obowiązuje zakaz kąpieli.

Do sytuacji odniósł się także sekretarz stanu w KPRM Janusz Cieszyński, który napisał na Twitterze: „Dwie twarze PO: Ewa Dudar, starosta z Gryfina w rozmowie z Mateuszem Morawieckim: dziękujemy za wsparcie. Donald Tusk: PiS to rtęć. Nie pomagasz - przynajmniej nie przeszkadzaj...Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej