RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kolejne statki z produktami rolnymi wypłynęły z ukraińskich portów. Wiadomo, dokąd płyną

Statek Fulmar S (fot. Isa Terli/Anadolu Agency via Getty Images)
Statek Fulmar S (fot. Isa Terli/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Z ukraińskich portów w sobotę wypłynęły dwa kolejne statki z produktami rolnymi – Fulmar S transportujący 12 tys. ton kukurydzy i Thoe wiozący 3 tys. ton ziaren słonecznika. Oba zmierzają do portów w Turcji – poinformowało tureckie ministerstwo obrony.

Statek ze skradzionym ukraińskim zbożem namierzony w Turcji

Statek odprawiony z okupowanego przez Rosjan Berdiańska wpłynął do portu Karasu w zachodnio-północnej Turcji, przywożąc skradzione ukraińskie...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

 

Płynący pod banderą Barbadosu Fulmar S trafi do Iskenderun, największego tureckiego portu nad Morzem Śródziemnym, na południu kraju, a Thoe, pod banderą Wysp Marshalla, zawinie do portu w Tekirdag nad Morzem Marmara – poinformowało w komunikacie tureckie ministerstwo.

 

W piątek do ukraińskiego portu Piwdennyj wpłynął statek handlowy Brave Commander pod banderą Liberii, dostarczy zboże do Etiopii. To pierwszy statek ze zbożem, który wypłynie z Ukrainy do Afryki od początku rosyjskiej napaści na Ukrainę.

 

Czytaj także: Statki z ukraińską kukurydzą wypływają z portów

 

Porozumienie o odblokowaniu eksportu zbóż z portów ukraińskich zawarto 22 lipca. Ukraina i Rosja w osobnych umowach podpisanych z Turcją i ONZ zobowiązały się do zapewnienia bezpiecznych korytarzy morskich z trzech portów.

 

Jak wskazała agencja Reutersa, dotychczas z ukraińskich portów wyszło 16 statków, na których pokładzie było łącznie ponad 450 tys. ton produktów rolnych.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej