RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kilkanaście rannych żołnierzy z Ukrainy trafiło do wrocławskich szpitali

Na Dolnym Śląsku leczonych będzie 14 rannych żołnierzy z Ukrainy (fot. pixabay/1662222)
Na Dolnym Śląsku leczonych będzie 14 rannych żołnierzy z Ukrainy (fot. pixabay/1662222)

W nocy z piątku na sobotę na Dworzec Główny PKP we Wrocławiu dotarł specjalny pociąg sanitarny z rannymi żołnierzami z Ukrainy. Zostali oni przetransportowani karetkami do trzech wrocławskich szpitali, w których otrzymają niezbędną pomoc- poinformował Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Przechwycono rozmowę Rosjan. „Najlepiej, żeby nasi wracali do domu, póki mogą”

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy podała, że przechwyciła rozmowę telefoniczną między rosyjskim okupantem na Ukrainie a jego przyjacielem w Rosji. –...

zobacz więcej

Na Dolnym Śląsku leczonych będzie 14 rannych żołnierzy z Ukrainy. Razem z nimi do Polski przyjechali także ich bliscy, którym zostanie zapewnione schronienie. 

 

– Wciąż pokazujemy, że jesteśmy solidarni z Ukrainą. Pomagamy i realizujemy przygotowany przez polski rząd program odbierania rannych żołnierzy z Ukrainy. Dzisiaj na Dolnym Śląsku wspieramy tych, którzy jeszcze niedawno walczyli w obronie swojego kraju – podkreślił wicewojewoda dolnośląski Bogusław Szpytma, który uczestniczył w odbiorze żołnierzy. Dodał, że działania na dworcu zostały skoordynowane tak, by wszystko przebiegło sprawnie i ranni jak najszybciej trafili do placówek medycznych. 


Miedwiediew grozi Europie. „Przypadkiem coś się wydarzy”

Dmitrij Miedwiediew grozi europejskim państwom. Komentując sytuację wokół elektrowni jądrowej w Zaporożu były prezydent Rosji napisał na...

zobacz więcej

W akcję zaangażowanych było wiele służb, w tym policja, żołnierze WOT, pogotowie ratunkowe i medycy. Na miejscu obecny był również konsul generalny Ukrainy we Wrocławiu Jurij Tokar.  

 

Jak przekazał Dolnośląski Urząd Wojewódzki, urazy poszkodowanych są typowe dla skutków wybuchów i ostrzałów – wymagają dalszych interwencji medycznych, w tym rekonstrukcji, zabiegów chirurgicznych, ortopedycznych czy okulistycznych. Ranni trafili do trzech wrocławskich szpitali, gdzie otrzymają niezbędną pomoc. 


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej