RAPORT

Pogarda

Sztab Ukrainy: Siły ukraińskie odparły rosyjskie natarcie na kilku kierunkach

Ukraiński żołnierz szykuje wyrzutnię rakiet, która wystrzeliwuje pociski na rosyjskie cele (fot. Pierre Crom/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Ukraiński żołnierz szykuje wyrzutnię rakiet, która wystrzeliwuje pociski na rosyjskie cele (fot. Pierre Crom/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Siły ukraińskie odparły rosyjskie natarcie na kierunku Bachmutu, Awdijiwki, Nowopawłowska, Zaporoża i południowobużańskim – podał w sobotę rano Sztab Generalny ukraińskiej armii w komunikacie opublikowanym na Facebooku.

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

 

„Wróg przeprowadził operacje ofensywne na kierunku bachmuckim (...), ale nie odniósł sukcesu, wycofał się. Na kierunku Awdijiwki okupanci prowadzili natarcie (...), ale zostali odparci. Na kierunkach Nowopawłowsk i Zaporoże Novoselka nasi żołnierze skutecznie zatrzymali ofensywę wroga i odepchnęli najeźdźców. Na kierunku południowobużańskim wróg próbował przeprowadzić ofensywę (...), ale bez skutku i wycofał się” – czytamy w komunikacie Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.


Czytaj także: Sztab Generalny Ukrainy podał nowe dane dot. strat Rosjan

 

Na pozostałych kierunkach styczności wojsk Rosjanie prowadzi ostrzał rakietowy i artyleryjski – wynika z podsumowania operacyjnego Sztabu Generalnego. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej