RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Oburzające zachowanie Cezarego Żaka. Media ujawniają finał sprawy

Cezary Żak (fot.Andrzej Hulimka / Forum)
Cezary Żak (fot.Andrzej Hulimka / Forum)

Aktor Cezary Żak, który w długi weekend majowy został przyłapany na paleniu śmieci na swojej mazurskiej posiadłości, został ukarany mandatem w wysokości... 200 zł – donosi „Super Express”.

Skandaliczne zachowanie Cezarego Żaka. Grozi za to areszt, wiceminister nakłada pokutę

Długi weekend majowy popularny aktor Cezary Żak spędził na łonie natury, zatruwając środowisko – donosi w poniedziałek „Super Express”. Gazeta na...

zobacz więcej

Na początku maja „SE” opublikował zdjęcia Cezarego Żaka zatruwającego środowisko. Tabloid relacjonował, że aktor palił styropian, plastiki, folie i wiele innych odpadków, które powinien posegregowane oddać do utylizacji. „Dym i smród był nie do wytrzymania. Żak palił śmieci przez około godzinę” – mówił świadek sytuacji. Według gazety wszystkiemu przyglądała się żona Żaka Katarzyna. 

 

Na zachowanie aktora zareagował wtedy wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba, który złożył zawiadomienie w tej sprawie na Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. „Wstyd Panie Żak. W ramach pokuty proszę o nagłośnienie nowych kar” – pisał Ozdoba. 

 

„Kto, wbrew przepisowi art. 155 miejsce termicznego przekształcania odpadów, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny” – przypominał Ozdoba obowiązujące przepisy. 

 

Jak się teraz okazuje, policja zdecydowała o nałożeniu na Żaka mandatu, ale jedynie na kwotę 200 zł. „Prowadzone czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 191 w myśl Ustawy o odpadach zostało zakończone postępowaniem mandatowym. Ukarany mężczyzna mandat przyjął” – poinformowała st. asp. Iwona Chruścińska z KPP w Giżycku. 

Gazeta podaje, że maksymalna kwota takiego mandatu to 500 zł, ale kiedy sprawa trafi do sądu, wówczas kara grzywny może wynieść nawet 5 tysięcy zł. 

 

Cezary Żak i jego żona jeszcze niedawno chwalili się budową „ekologicznego” domu na Mazurach. – Debaty trwały długo. Chcieliśmy, żeby był to dom drewniany, energooszczędny. Żeby był nowoczesny, ale z nutą trochę wiejską, trochę prowansalską – mówiła w jednym z wywiadów Katarzyna Żak.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej