RAPORT

Pogarda

Franciszek rozmawiał z prezydentem Ukrainy

Papież Franciszek rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim (fot.  Getty Images)
Papież Franciszek rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Papież Franciszek rozmawiał przez telefon z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim – poinformował w piątek na Twitterze ukraiński ambasador przy Stolicy Apostolskiej Andrij Jurasz. Dyplomata napisał, że była to ich trzecia rozmowa od początku wojny na Ukrainie. Zełenski poinformował, że w rozmowie z papieżem przekazał mu informacje dotyczące agresji Rosji i popełnianych przez nią zbrodni.

Ukraina: Rosja chce uniemożliwić wizytę papieża

Rosja bardzo stara się uniemożliwić wizytę papieża na Ukrainie – oświadczył nowo mianowany ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrij...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

 

„Dziękując za modlitwę i wsparcie humanitarne Ukraina i społeczeństwo ukraińskie potwierdzają znów, że będą szczęśliwe witając Ojca Świętego” – podkreślił dyplomata.

 

„Papieskie dotknięcie cierpiącego kraju może pomóc zatrzymać wojnę i wprowadzić pokój” – dodał ambasador, odnosząc się do deklarowanej przez Franciszka woli złożenia wizyty na Ukrainie. Jej termin nadal nie jest znany.

 

Wcześniej dyplomata wyrażał nadzieję, że do podróży tej dojdzie przed wrześniową wizytą papieża w Kazachstanie.


Czytaj także: Franciszek o wyjeździe na Ukrainę


Ukraiński prezydent wyraził wdzięczność za modlitwy papieża za Ukrainę. „Nasz naród potrzebuje wsparcia światowych przywódców duchowych, którzy powinni przekazywać światu prawdę o przeraźliwych czynach popełnianych przez agresora na Ukrainie” – napisał na Twitterze Wołodymyr Zełenski.


Ukraina stawia opór rosyjskiej agresji od 24 lutego.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej