RAPORT

Tusk kontra Tusk

Agnieszka Burzyńska odchodzi ze „Stanu po burzy”. Dostała inny program

Agnieszka Burzyńska i polityk Jacek Protasiewicz (fot. Forum/ Krystian Maj; PAP/Aleksander Koźmiński)
Agnieszka Burzyńska i polityk Jacek Protasiewicz (fot. Forum/ Krystian Maj; PAP/Aleksander Koźmiński)

Agnieszka Burzyńska, która została zawieszona w działalności dziennikarskiej na początku lipca przez Bartosza Węglarczyka, dogadała się z przełożonymi. Burzyńska przestanie występować w roli analityka/komentatora wydarzeń politycznych w „Fakcie”. Jej nową rolą będzie prowadzenie programu newsowego „Fakt Live”. We wpisie w mediach społecznościowych dziennikarka przyznała, że przyczyną zawieszenia był konflikt interesów.

Onet: Agnieszka Burzyńska zawieszona, „potencjalny konflikt interesów”

Redaktorzy naczelni Onetu Bartosz Węglarczyk i „Faktu” Katarzyna Kozłowska poinformowali o zawieszeniu współpracy z Agnieszką Burzyńską. Jako powód...

zobacz więcej

Agnieszka Burzyńska została zawieszona w lipcu z powodu swoich prywatnych relacji z politykiem opozycji Jackiem Protasiewiczem. Ich relacja długo była ukrywana. W momencie narastających spekulacji i domysłów dotyczących prywatnych kontaktów opiniotwórczej dziennikarki i aktywnego polityka, redaktor naczelny serwisu Onet.pl Bartosz Węglarczyk i naczelna „Faktu” podjęli decyzję o zawieszeniu Burzyńskiej.


Ostatecznie odebrano Burzyńskiej program „Stan po Burzy” i przeniesiono ją do newsowego programu „Fakt Live”. Szefowie Burzyńskiej uznali, że zażyłość pracownicy „Faktu” z Protasiewiczem nie będzie wpływać na treści prezentowane w programie.


Burzyńska udziela się w gazecie od 2016 roku. Ostatnio pracowała w dziale opinii oraz prowadziła podcast w Onecie wraz z Andrzejem Stankiewiczem „Stan po Burzy”. Po wybuchu afery z jej udziałem, w roli prowadzącej zastąpiła ją Renata Grochal.


Stanowisko niemieckiego koncernu Ringier Axel Springer


„Po otrzymaniu od Agnieszki Burzyńskiej oświadczenia potwierdzającego formalny konflikt interesów, redaktorzy naczelni »Faktu« i Onetu przeprowadzili analizę edytorialu. Nie stwierdzono, by ów konflikt rzutował na treści tworzone przez redaktor Burzyńską w ramach jej dziennikarskiej pracy. Mając jednak na uwadze istnienie formalnego konfliktu, wraz z Agnieszką Burzyńską zdecydowaliśmy, że przestanie ona współprowadzić program »Stan po Burzy« i przygotowywać komentarze polityczne dla Faktu. Zarazem, mając na uwadze pozytywny wynik wspomnianej analizy, zaoferowaliśmy Agnieszce Burzyńskiej rolę gospodarza programu newsowego »Fakt Live«”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej