RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Czy Wody Polskie pozwoliły na zrzut ścieków do Odry? „Nie rozpowszechniajcie fake newsów”

Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca (fot. PAP/Lech Muszyński)
Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca (fot. PAP/Lech Muszyński)

Najnowsze

Popularne

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że za skażenie wody w Odrze może odpowiadać firma Jack Pol, która miała otrzymać od Wód Polskich zgodę na zrzut ścieków do Odry. „Stop Fake News. Prosimy nie rozpowszechniać fałszywych informacji” – napisano na Twitterze.

„Wody Polskie nie wydały firmie Jack Pol pozwolenia wodno-prawnego na zrzut ścieków do rzeki” – czytamy we wpisie na Twitterze. 

Od końca lipca obserwowany był pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół. Śnięte ryby zaobserwowano również m.in. w okolicach Wrocławia. Wędkarze wyłowili ich co najmniej kilka ton. Jak zapewniono Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu bada sprawę śniętych ryb w Odrze od chwili otrzymania pierwszego zgłoszenia pod koniec lipca. W czwartek fala zanieczyszczonej Odry ze śniętymi rybami dotarła na teren woj. zachodniopomorskiego.


W piątek w Szczecinie zebrał się sztab kryzysowy w związku z sytuacją na rzece. Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki zapowiedział, że w piątek zostanie wydana decyzja o zamknięciu dostępu do Odry.


Z kolei zarząd woj. lubuskiego w związku z katastrofą ekologiczną w Odrze, skieruje w piątek do rządu oraz wojewody lubuskiego wniosek o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej.


Sprawą masowego śnięcia ryb w Odrze z zawiadomienia WIOŚ we Wrocławiu zajmie się Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej