RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„The Economist” podał dane. Polska produkcja rozwija się lepiej od niemieckiej

Takie dane dotyczące produkcji przemysłowej przedstawił „The Economist” (fot. Shutterstock)
Takie dane dotyczące produkcji przemysłowej przedstawił „The Economist” (fot. Shutterstock)

Branżowa gazeta opublikowała duży raport o sytuacji polityczno-gospodarczej Niemiec. Dziennikarze „The Economist” wzięli pod lupę m.in. skalę produkcji przemysłowej. W przygotowanym zestawieniu widać regres u naszych zachodnich sąsiadów i dobre wskaźniki w przypadku naszego kraju.

Ceny w Polsce przyciągają Czechów. Robią zakupy i tankują paliwo

Czesi wciąż chętnie przyjeżdżają do Polski na zakupy. Szczególnie atrakcyjne są dla nich ceny benzyny oraz artykułów spożywczych. – Każda wizyta to...

zobacz więcej

„The Economist” zestawił wskaźniki produkcji przemysłowej od 2015 roku dla Niemiec, Rosji, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii, Japonii i Polski. 


W oczy rzuca się gigantyczny wzrost produkcji w Polsce, która w ciągu siedmiu lat urosła aż o połowę. 


Poważny problem mają za to Niemcy i Japończycy, którzy produkują mniej niż w 2015 roku.


„Od 2015 r. produkcja w Niemczech spadła, podobnie jak w Japonii. Wyraźnie widać wielkie wyzwanie, które stoi przed przemysłem. Czy Niemcy nadal mogą się rozwijać?” – pyta na Twitterze niemiecki dziennikarz „The Economist” Christian Odendahl.


„Wygląda na to, że nasze przewagi konkurencyjne są nadal znaczące. Niższe ceny energii w Polsce niż za Odrą jeszcze to wzmocnią” – zauważa Marek Budzisz, publicysta związany z think-tankiem Strategy&Future.„Jedna grafika, która pozwala zrozumieć, o co jest ta wojna Berlina - via Bruksela – z polskim rządem. Nie chodzi o żadną »praworządność«, tylko o to, by administracyjnie ograniczyć rozwój Polski. Stajemy się zbyt groźnym konkurentem dla niemieckiej i francuskiej gospodarki”Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej