RAPORT

Tusk kontra Tusk

Upały i burze. Prognoza IMGW na długi weekend

Najgoręcej będzie na zachodzie Polski (fot. PAP/EPA)
Najgoręcej będzie na zachodzie Polski (fot. PAP/EPA)

Długi weekend sierpniowy upłynie pod znakiem wysokich temperatur i burz – podał IMGW. Według synoptyków w piątek i sobotę najlepsza pogoda będzie na północy i zachodzie Polski. Gorzej będzie w centrum i na południu, gdzie spodziewane są burze z gradem. „Od niedzieli przelotny deszcz i burze możliwe praktycznie w całym kraju, upał nadal na zachodzie, ale w poniedziałek temperatury około 30 st. wystąpią również w centrum oraz na południu Polski” – podaje Instytut.

Piątek wciąż gorący. Mogą wystąpić burze [WIDEO]

Piątek będzie pogodnym letnim dniem z najładniejszą pogodą. Tylko na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu możliwe są lokalne burze – poinformował dyżurny...

zobacz więcej

Synoptycy poinformowali, że w piątek będzie upalnie na zachodzie, a burzowo na południowym wschodzie kraju. IMGW wydał dziś alerty przed wysokimi temperaturami i i burzami z gradem dla kilku województw.

 

W województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim obowiązują alerty przed upałami. Instytut alarmuje, że będzie tam dziś i w kolejnych dniach ponad 30 st. C.

 

W piątek wystąpią też gwałtowne burze z gradem. Alerty z tym związane obowiązują w województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, podlaskim, mazowieckim i świętokrzyskim. 

W sobotę również będzie ciepło. Na zachodzie znowu powyżej 30 st. C; tam możliwe też intensywne opady deszczu. Z kolei we wschodnich regionach Polski wystąpią burze. W czasie burz prognozowana suma opadów około 10 mm i porywy wiatru do 60 km/h. 

 

Synoptycy wskazują, że od niedzieli występować będzie przelotny deszcz, burze możliwe praktycznie w całym kraju. W czasie burz prognozowana suma opadów około 10 mm i porywy wiatru do 60 km/h. 

 

Na zachodzie nadal będzie upalnie, a w poniedziałek temperatury około 30 st. C wystąpią również w centrum oraz na południu Polski. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej