RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Steven Seagal odleciał. „Widziałem na Ukrainie tysiące nazistów”

Steven Seagal odebrał obywatelstwo Rosji od Władimira Putina (fot. PAP, EPA/ALEXEY NIKOLSKY / RIA NOVOSTI)
Steven Seagal odebrał obywatelstwo Rosji od Władimira Putina (fot. PAP, EPA/ALEXEY NIKOLSKY / RIA NOVOSTI)

Amerykański aktor Steven Seagal już nieraz pokazał, że dla rosyjskich rubli jest w stanie zrobić wszystko. Ostatnio odwiedził obóz filtracyjny na Ukrainie i przekazał, że chce nakręcić film o rosyjskiej „operacji specjalnej”. Teraz w rozmowie z kremlowskimi mediami stwierdził, że „na Ukrainie widział tysiące nazistów, którzy mówili mu, że kochają zabijać ludzi”.

CNN o polskiej broni na Ukrainie. „Nowoczesny i mobilny sprzęt” [WIDEO]

Dziennikarze amerykańskiej stacji CNN rozmawiali z Ukraińcami, których jednostki zostały wyposażone w polskie armatohaubice Krab. W materiale wideo...

zobacz więcej

Steven Seagal stanął po stronie Rosji w sprawie inwazji na Ukrainę. W rosyjskiej reżimowej telewizji opowiadał o swojej wizycie w Donbasie, gdzie odwiedził tzw. obóz filtracyjny w Ołowience. W nocy z 28 na 29 lipca, w wyniku ostrzału Rosjan, zginęło tam 53 ukraińskich żołnierzy.


Według rosyjskiej propagandy Ukraińcy, używając amerykańskich wyrzutni HIMARS, zabili tam 500 członków pułku Azow.


Zobacz także ->  Pupilek Putina oskarżany o chamskie zachowania wobec kobiet

 

– Widziałem tysiące nazistów, którzy mówili, że byli na froncie i kochają zabijać ludzi. Mieli mnóstwo tatuaży, ale te z Banderą były dla nich najważniejsze. Naziści nie opuścili Ukrainy od II wojny światowej – stwierdził Seagal.


Powtarzając tezy rosyjskiej dezinformacji twierdził, że Rosja jest w niebezpieczeństwie, bo zagrażają jej kraje NATO, czyli m.in. USA, Niemcy czy Polska.


„Seagal rozpowszechnia propagandę Kremla, jakby nie było jutra” – skomentowała na Twitterze amerykańska dziennikarka Julia Davis, zajmująca się śledzeniem propagandy w rosyjskich mediach.


Seagal, który od lat posiada rosyjskie obywatelstwo, ma nakręcić na potrzeby Moskwy dokument o rosyjskiej inwazji na Ukrainę.


W Stanach Zjednoczonych pojawia się coraz więcej apeli, aby przyjacielowi rosyjskiego zbrodniarza Władimira Putina odebrać obywatelstwo amerykańskie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej