RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ubezpieczenie pomostowe do zwrotu. Banki będą oddawać pieniądze [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Parlament przyjął zmiany w ustawie o kredycie hipotecznym, dzięki którym banki będą musiały zwracać klientom tak zwane ubezpieczenie pomostowe. To opłata pobierana w trakcie oczekiwania na wpis hipoteki do księgi wieczystej. Dla kredytobiorców oznacza to oszczędność nawet do kilku tysięcy złotych – informuje TVP3 Rzeszów.

Ceny w Polsce przyciągają Czechów. Robią zakupy i tankują paliwo

Czesi wciąż chętnie przyjeżdżają do Polski na zakupy. Szczególnie atrakcyjne są dla nich ceny benzyny oraz artykułów spożywczych. – Każda wizyta to...

zobacz więcej

Kupując dom czy mieszkanie na kredyt należy dokonać wpisu hipoteki do księgi wieczystej kupowanej nieruchomości. Do czasu uzyskania takiego wpisu, bank ma prawo doliczyć do raty kredytu tak zwane ubezpieczenie pomostowe.


Zgodnie z nowelizacją ustawy o kredycie hipotecznym, przyjętą przez Sejm, banki będą te dodatkowe opłaty zwracać, albo też nie będą ich pobierać w ogóle. Nowe przepisy przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości, ponieważ wpisów do ksiąg wieczystych dokonują sądy.


Na przyjętej przez Sejm nowelizacji skorzystają przyszli kredytobiorcy oraz Ci, którzy wzięli już kredyt, ale czekają jeszcze na wpis. Ustawa wejdzie w życie najwcześniej w przyszłym miesiącu.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej