RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Kijów padnie w 24 godziny”? Mocny film Ukraińców podbija sieć [WIDEO]

Ukraińcy bronią swojego kraju od 24 lutego (fot. twitter.com/VHarets)
Ukraińcy bronią swojego kraju od 24 lutego (fot. twitter.com/VHarets)

Ukraińcy rozpowszechniają w internecie nagranie pokazujące, co działo się tuż po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. Międzynarodowi eksperci w najpopularniejszych stacjach telewizyjnych świata sugerowali wówczas, że Kijów zostanie zdobyty w ciągu jednego dnia. Oceniano, że armia Władimira Putina jest potężna i szybko zmiażdży ukraińskie wojsko. „Goliat walczy wbrew wszelkim przeciwnościom” – piszą Ukraińcy i zaznaczają, że odpieranie ataków najeźdźcy trwa już niemal pół roku, a nie 24 godziny, jak przewidywano.

CNN o polskiej broni na Ukrainie. „Nowoczesny i mobilny sprzęt” [WIDEO]

Dziennikarze amerykańskiej stacji CNN rozmawiali z Ukraińcami, których jednostki zostały wyposażone w polskie armatohaubice Krab. W materiale wideo...

zobacz więcej

Nagranie streszczające wydarzenia od 24 lutego zostało przygotowane w hollywoodzkim stylu.


Zwiastun filmu „Against All Odds” zaczyna się od pokazania rosyjskiego dyktatora Władimira Putina, który ogłosił światu inwazję mówiąc o „specjalnej operacji wojskowej”.


Zobacz także ->  Ukraiński MON zakpił z Rosjan. Nagrali „wakacyjny” film ws. Krymu [WIDEO]

 

Następnie widać tysiące rakiet, które spadały na ukraińskie miasta i słychać syreny alarmowe włączane w ramach obrony przeciwlotniczej.


Rosyjskie siły przejmą Kijów – mówili eksperci, a dziennikarze dodawali, że stolica Ukrainy padnie prawdopodobnie w ciągu 24 godzin.


Podkreślano, że siły rosyjskie są dużo większe niż ukraińskie i komentowano: „Pytanie nie brzmi, czy Rosja zajmie Kijów, tylko kiedy to zrobi”.


Zobacz także ->  Eksplozje w rosyjskiej bazie na Krymie. Turyści w panice uciekają z plaży [WIDEO]

 

Mimo brutalności, bezwzględności i dopuszczania się zbrodni wojennych, armia Władimira Putina nie zrealizowała żadnego ze strategicznych celów. 


Zobacz materiał wideo.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej