RAPORT

Tusk kontra Tusk

Wypadki z udziałem kombajnów. Jeden poszkodowany nie żyje [WIDEO]

W Wygiełzowie w powiecie zawierciańskim (woj. małopolskie) mężczyzna został wciągnięty przez kombajn. Dzięki szybkiej interwencji jednostki OSP Witów i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego poszkodowanego udało się uratować. Do podobnego wypadku doszło też w gminie Tarnawatka (woj. lubelskie), zakończył się on jednak tragicznie.

Pożar w EC Jaworzno II. Tauron: nikt nie ucierpiał, sytuacja opanowana, akcja zakończona

„Sytuacja na terenie bloku elektrociepłowni Jaworzno II jest opanowana. Ogień objął niewielki fragment gumy taśmociągu starego bloku...

zobacz więcej

W środę wieczorem wpłynęło zgłoszenie o wypadku rolniczym, według którego mężczyzna został wciągnięty przez kombajn zbożowy w Wygiełzowie. Minutę po otrzymaniu wiadomości, do akcji zadysponowana została jednostka OSP KSRG Witów. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że poszkodowany ma wciągnięte kończyny dolne.


Rozpoczęto akcję ratunkową polegającą na wykonaniu dostępu do poszkodowanego i udzieleniu pierwszej pomocy – relacjonuje „Dziennik Zachodni”. Wkrótce po przyjeździe straży pożarnej na miejscu wypadku wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna został przekazany jednostce, z urazem dwóch kończyn dolnych trafił do szpitala.


Tragedia na polu


Do tragedii doszło natomiast w gminie Tarnawatka na Lubelszczyźnie. – Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 48-letni mieszkaniec gminy Tarnawatka (...) najprawdopodobniej chciał wejść do maszyny, którą prowadził 53-letni kombajnista. Podczas wchodzenia do kombajnu, który był w ruchu, mężczyzna prawdopodobnie poślizgnął się na schodach wejściowych do kabiny – opisuje sytuację sierż. szt. Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.


Mężczyzna wpadł pod przednie koło ciężkiej maszyny. Zginął na miejscu – relacjonuje „Dziennik Wschodni”.


Kierowca kombajnu był trzeźwy. Szczegóły wypadku mają wyjaśnić policjanci pracujący pod nadzorem prokuratury. – W związku z trwającymi żniwami i wykonywaniem prac polowych, apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek przy obchodzeniu się z maszynami rolniczymi. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, rutyna i pośpiech mogą doprowadzić do tragedii – apeluje Pawłowska.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFOAplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej