RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Mieszkańcy Jaktorowa licznie powitali Tuska? „Większość z nich to przyjezdni, wielu z PO”

Przewodniczący PO Donald Tusk na spotkaniu z mieszkańcami w Jaktorowie (fot. PAP/Leszek Szymański)
Przewodniczący PO Donald Tusk na spotkaniu z mieszkańcami w Jaktorowie (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Donald Tusk pochwalił się w sieci, że na spotkanie z nim przyszło wielu mieszkańców Jaktorowa w województwie mazowieckim. „Zdecydowaną większość zebranych stanowiły osoby spoza Jaktorowa” – zapewniają jednak prawdziwi mieszkańcy tej miejscowości. Internauci ujawniają, że wśród zebranych byli natomiast liczni działacze Platformy Obywatelskiej z okolicznych miast – radni sejmiku, burmistrzowie warszawskich dzielnic, a nawet kandydaci na posłów.

Strategia rządu ws. KPO nieskuteczna. Prof. Grosse: Fundusze łapówką za federalizację

– Bruksela maksymalizuje swoje żądania i tak interpretuje polskie działania, żeby uniemożliwić odkręcenie kurka z pieniędzmi – mówi w rozmowie z...

zobacz więcej

„Teraz w Jaktorowie! Tłum mieszkańców na spotkaniu z Donaldem Tuskiem” – ogłosił w czwartek wieczorem na Twitterze Marcin Kierwiński (sekretarz generalny PO) i pokazał zdjęcie ze spotkania z szefem Platformy Obywatelami. Podobne wpisy zamieszczało wielu polityków tej partii oraz osoby prowadzące ich konta w mediach społecznościowych.


Po przednich spotkaniach polityków PO z mieszkańcami okazywało się jednak, że w rzeczywistości dużą część słuchaczy i rozmówców stanowili działacze i sympatycy Platformy, którzy przyjechali lub zostali zwiezieni z innych miasta (ZOBACZ –  Wpadka na spotkaniu PO. „Zwieźli tych ludzi z sąsiedniego miasta”).


Tym razem było podobnie. Już podczas spotkania w sieci zaczęły się pojawiać wpisy mieszkańców informujące, że nie kojarzą większości osób, które uczestniczą w wydarzeniu zorganizowanym w ich niewielkiej miejscowości. „Lwia część ludzi zadających pytania nie jest z Jaktorowa” – przekazał w sieci pan Kamil.


Zobacz także ->  Emerytka wypomniała niskie waloryzacje. Zaskakująca odpowiedź lidera PO [WIDEO]


„Pomimo wypełnionej sali zdecydowaną większość stanowiły osoby nie mieszkające w Jaktorowie” – stwierdził również pan Tomasz.


Karski: Środki z KPO trafią do Polski po przegranych przez PO wyborach

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski w rozmowie z portalem wPolityce.pl skomentował sytuację związaną z KPO. „Mamy do czynienia z...

zobacz więcej

Internauci informują, że na spotkanie mobilizowali się sympatycy PO należący do takich internetowych grup jak np. „Opozycja uliczna powiat grodziski i okolice”.


Wśród zebranych dużą grupę stanowili także działacze i politycy Platformy Obywatelskiej. 


Zobacz także ->  Ekipa Tuska „zorganizowała się na ulicy”. Efekt – obrzydliwy hejt

 

Z internetowych wpisów wynika, że „zwykłymi mieszkańcami Jaktorowa” mieli być m.in. kandydat PO na posła Piotr Tokarski z Tomaszowa Mazowieckiego, burmistrz dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Bogdan Olesiński z PO, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Piotr Kandyba z PO, radny dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Michał Wieremiejczyk czy działacz PO z Bemowa Krzysztof Kościński.


To opozycja zakłócała spotkania z Kaczyńskim


Równie nietypowo wyglądało wiele ostatnich spotkań Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami odwiedzanych miejscowości.

Budka chciał zostać ekspertem od rolnictwa. Zaliczył wpadkę ws. dojenia

Wiceszef PO Borys Budka napisał na Twitterze, że czeka, aż premier Mateusz Morawiecki „będzie wizytował jakąś mleczarnię, by osobiście doglądać...

zobacz więcej

Tam z kolei okazywało się, że przeciwko prezesowi PiS organizowano protesty. Później wychodziło na jaw, że prowodyrami demonstracji byli działacze opozycji.


Najgłośniejszą z manifestacji (w Kórniku) zorganizowała i nadzorowała radna KO Magdalena Kosakowska. Z czasem ujawniono, że stojąca obok niej kobieta, wykrzykująca do megafonu równie wulgarne hasła, to aktywistka Nowoczesnej Beata Andre. 


Zobacz także ->  Wyborcy Tuska szczerze: PO dało nam też pokraść

 

Z kolei podczas niedawnej wizyty szefa partii rządzącej w Inowrocławiu doszło do awantury z  udziałem polityków związanych z Koalicją Obywatelską i lokalnym ugrupowaniem Ryszarda Brejzy.

Gdy natomiast prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjechał do Konina, grupka osób puściła z megafonu wulgarną piosenkę atakującą rządzące ugrupowanie. Okazało się, że również nie byli to „zwykli mieszkańcy”. Mężczyzna trzymający megafon to były poseł lewicowej partii Ruch Palikota. Więcej o sprawie  TUTAJ.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej