RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Piątek wciąż gorący. Mogą wystąpić burze [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Piątek będzie pogodnym letnim dniem z piękną pogodą. Tylko na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu możliwe są lokalne burze – poinformował dyżurny synoptyk IMGW Michał Ogrodnik.

Środa tylko miejscami upalna. Gdzie najgoręcej? [PROGNOZA]

Prognozujemy, że w środę najcieplej będzie na zachodzie kraju, do 29 stopni Celsjusza. Najchłodniej na Podhalu, tam temperatura nie powinna...

zobacz więcej

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa południowo-wschodnia i częściowo północna pozostają pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy wyż rozciągający się od zachodniej Rosji po Atlantyk. Polska jest w jego zasięgu, jedynie na południu kraju zaznacza się wpływ górnego ośrodka niżowego znad Austrii. Pozostajemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim.


W ciągu dnia bezchmurne niebo do końca dnia będzie na zachodzie i na północny kraju. W centrum, na południu i na południowym wschodzie zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza na południu, 25 stopni na wschodzie, 28 stopni na północy do 30 stopni na zachodzie.


IMGW: temperatura nad morzem


– Lokalnie na Pojezierzu Pomorskim termometry w najcieplejszym momencie dnia mogą pokazać nawet 31 stopni. Nieco chłodniej będzie nad samym morzem od 24 do 26 stopni – powiedział synoptyk.


Miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu lokalnie prognozowane są burze. – W trakcie burz opady deszczu mogą wynieść do 15 mm, wiatr będzie wiał w porywach do 60 km/godz. – dodał.


Na przeważającym obszarze wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich. Słoneczna pogodna utrzyma się do końca dnia. Dopiero w sobotę na niebie pojawi się więcej chmur i we wschodniej połowie kraju oraz na południu występować będą przelotne opady deszczu.


Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie powoli spadać.


W sobotę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 28 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej