RAPORT

Tusk kontra Tusk

Policyjna akcja „Prędkość”. Piraci drogowi na celowniku

Akcja ma charakter międzynarodowy (fot. DarSzach/Shutterstock.com)
Akcja ma charakter międzynarodowy (fot. DarSzach/Shutterstock.com)

Pod hasłem „Prędkość” policjanci w całym kraju przeprowadzą dziś akcję wzmożonych kontroli na drogach. Akcja ma charakter międzynarodowy i jest koordynowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Po kłótni z partnerem staranowała trzy ogrodzenia, jaguara i słupy energetyczne

Dwa lata więzienia grożą 29-latce, która pijana wjechała mercedesem w trzy ogrodzenia, staranowała jaguara oraz słupy energetyczne, zrywając przy...

zobacz więcej

Nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podkreśla, że na drogach należy się spodziewać większego ruchu z powodu rozpoczynającego się sierpniowego długiego weekendu. Więcej będzie też patroli policji, które będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno na poboczach tras, jak i za pomocą wideorejestratorów w nieoznakowanych radiowozach.

 

– Policja szczególnie uwzględni te miejsca, w których częściej dochodzi do wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość – zapewnił policjant.

 

Niektórzy celebryci chwalą się łamaniem ograniczeń. Zobacz więcej

Nadkomisarz Opas przypomina, że na piratów drogowych od rana szczególną uwagę zwracają między innymi policyjne grupy „Speed”. Ich głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnego zachowania i niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości.


Podczas tegorocznych wakacji nie było ani jednego dnia, kiedy nie doszłoby do tragicznego wypadku. Głównymi przyczynami takich zdarzeń są: zbyt szybka jazda i niedostosowanie do warunków ruchu. Kierowcy również często nie ustępują pierwszeństwa przejazdu czy przejeżdżają na czerwonym świetle.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej