RAPORT

Tusk kontra Tusk

Łowcy pedofili przez 10 dni korespondowali z 55-latkiem. „Był przekonany o swojej bezkarności”

Mieszkaniec gminy Nasielsk, który w sieci wysyłał swoje nagie zdjęcia dzieciom, jest już w rękach policji. Wpadł dzięki akcji członków fundacji ECPU Polska łowcy pedofili, którzy przez 10 dni korespondowali z 55-latkiem. Mężczyzna sam zaczepił tak zwane wabiki, które w sieci widniały jako 11 i 12-latki. W korespondencji namawiał je do przesłania swoich nagich zdjęć i sam też im takie przesyłał – informuje portal TVP 3 Warszawa.

„Spektakularne orzeczenie SN”. Dotyczy denuncjacji pedofila

Za niezgłoszenie organom ścigania przypadku pedofilii może odpowiadać osoba, która dowiedziała się o takim czynie pedofilskim przed lipcem 2017 r.,...

zobacz więcej

Jak opisuje portal, rozpracowanie Grzegorza M. z Głodowa Wielkiego wolontariuszom fundacji zajęło kilka dni. 

Wg tych relacji mężczyzna był ostatnio niezwykle aktywny. – Dlatego zdecydowaliśmy się na przyśpieszenie tej akcji – powiedział TVP 3 Warszawa Aleks, wolontariusz Fundacji ECPU Polska Łowcy Pedofili.


Mężczyzna wizytą łowców pedofili był bardzo zaskoczony. Próbował nawet uciec. Po rozmowie i przyznaniu się do wysyłania zdjęć, został przekazany w ręce policji. Mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. 


– Treść złożonych zeznań oraz treść zabezpieczonych rozmów wskazuje, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa, czyli prezentowania treści pornograficznych osobom małoletnim poniżej lat 15. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3 – dodała Monika Kosińska-Kaim, z-ca Prokuratora Rejonowego w Pułtusku.


Zatrzymany mężczyzna miał świadomość, że po drugiej stronie monitora są nieletni. Mimo to prowadził korespondencję, namawiając jedno z dzieci do spotkania i seksu.


Był przekonany o swojej bezkarności, że jest anonimowy, że jest nieuchwytny. Bardzo się zdziwił naszym widokiem wczoraj, kiedy zaprosiliśmy go do rozmowy i poprosiliśmy o otwarcie telefonu. Pech dla niego był taki, że akurat miał otwarty telefon na komunikatorze internetowym, w którym prowadził w tym momencie rozmowę z 12-letnią dziewczynką – dodał Aleks.


Według seksuologa zatrzymany mężczyzna sprawia wrażenie osoby nieprzystosowanej i nieświadomej tego, że popełnił coś złego. Niestety, przesyłane przez niego zdjęcia i treści zostawiają trwały ślad w psychice dziecka.


 – Pedofilia ma bardzo negatywne skutki dla przyszłości dzieci, dla przyszłości ludzi w dorosłym życiu, mogą być to zaburzenia somatyczne, a więc zaburzenia odżywiania, koszmary nocne, mogą być zaburzenia emocjonalne, a więc depresję, samookaleczenia – podsumował Jacek Kaczorowski, psychoterapeuta, seksuolog z Centrum Zdrowia Szansa w Płońsku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej