RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Tysiąc rodzin dołączy do pozwu przeciwko klinice zmieniającej płeć dzieci

Nawet 1000 pozwów przeciwko Tavistock (fot. Guy Smallman?Getty Images)
Nawet 1000 pozwów przeciwko Tavistock (fot. Guy Smallman?Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Jak podaje „Daily Mail”, tysiąc rodzin dołączy się do pozwu przeciwko brytyjskiej klinice Tavistock, która miała „zmuszać dzieci do przyjmowania blokerów dojrzewania”.

Zmiana płci? W Niemczech bez problemu – wystarczy 14 lat i oświadczenie

Niemcy planują uprościć procedury związane ze zmianą płci w dokumentach. Zamiast długotrwałej procedury, ekspertyz psychiatrów i sporych kosztów –...

zobacz więcej

Brytyjska kancelaria prawna złożyła pozew grupowy przeciwko klinice Tavistock w związku z zarzutami, że ośrodek „źle zdiagnozował” niektórych młodych pacjentów, którzy mieli się „zmagać ze swoją tożsamością płciową”.


 Według prawników co najmniej 1000 rodzin może dołączyć do pozwu.Dzieci i nastolatkowie mieli być wprowadzani w leczenie bez zapewnienia im odpowiedniej terapii oraz specjalistycznej pomocy. „Tysiące młodych ludzi było leczonych w ośrodku Tavistock w północnym Londynie – w wielu przypadkach przepisywano im silne leki, aby opóźnić początek dojrzewania” – czytamy na łamach„Daily Mail”. 


Jak podano, NHS (National Health Service – brytyjski odpowiednik polskiego NFZ) nakazał już klinice zakończyć działalność. Sky News przypomina, że głośna sprawa sądowa została wcześniej wniesiona przeciwko Tavistock przez Keirę Bell, która przeszła „transformację” po przepisaniu jej środków, ale później tego żałowała.


„Dysforia płciowa jest stanem zdrowia psychicznego i powinna być traktowana jako taka – poprzez terapię eksploracyjną, a nie nieodwracalne leki i zabiegi chirurgiczne. Zdecydowanie zbyt wiele dzieci zostało z fizycznymi i emocjonalnymi bliznami po decyzjach, których nigdy nie powinniśmy pozwolić im podjąć” – powiedział James Esses, współzałożyciel Thoughtful Therapists – grupy zrzeszającej psychoterapeutów pomagających osobom zmagającym się z problemami związanymi z tożsamością płciową.


Wszelkie roszczenia wobec Tavistock będą rozpatrywane przez NHS Resolution, który zajmuje się roszczeniami z tytułu zaniedbań klinicznych w całym kraju.


Najnowsze dane pokazują, że w ciągu ostatniego roku wypłaciła ona pacjentom odszkodowania w wysokości 1,7 miliarda funtów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej