RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kułeba o rosyjskich turystach: Skoro popierają wojnę, niech zostaną w swoim kraju

Rosjanie chętnie spędzają wakacje na okupowanym Krymie (fot. Forum/ STRINGER/Reuters)
Rosjanie chętnie spędzają wakacje na okupowanym Krymie (fot. Forum/ STRINGER/Reuters)

„To wojna Rosji, nie tylko Władimira Putina. Większość Rosjan popiera wojnę, więc niech rosyjscy turyści zadowolą się pobytem w swoim kraju” – napisał w czwartek na Twitterze szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba.

Gdzie Rosjanie jadą na wakacje, a gdzie pojechać nie mogą?

Z powodu sankcji wymierzonych w Rosję po inwazji na Ukrainę, rosyjscy turyści rezygnują ze spędzania wakacji na Cyprze, w Grecji czy krajach nad...

zobacz więcej

„To wojna Rosji, nie tylko Putina. To nie Putin, tylko prawdziwi rosyjscy żołnierze przybywają z Rosji, by zabijać, torturować i niszczyć” – podkreślił minister.


„Znaczna większość Rosjan popiera wojnę, cieszy się z ostrzałów ukraińskich miast i zabijania Ukraińców. Więc niech rosyjscy turyści zadowolą się Rosją” – dodał Kułeba.


W czwartek minister spraw zagranicznych Estonii Urmas Reinsalu oznajmił, że rząd Estonii podjął decyzję o ograniczeniu wjazdu do kraju dla obywateli Federacji Rosyjskiej,  posiadających estońskie wizy Schengen.


Sejm Łotwy zaś wezwał kraje członkowskie UE do jak najszybszego zaprzestania wydawania obywatelom Rosji i Białorusi wiz wjazdowych i turystycznych. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej