RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Błaszczak w Kopenhadze: Wolna Ukraina oznacza wolną Polskę

Najnowsze

Popularne

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że Polska – wraz z partnerami – pomaga Ukrainie, bo chce graniczyć z niepodległym państwem, a nie z Rosją, bo jak zaznaczył wystarczy nam to, że graniczymy z Rosją od północy. Szef resortu obrony w Kopenhadze wziął udział w konferencji donatorów dla Ukrainy.

Błaszczak: Przekazanie sprzętu wojskowego Ukrainie nie naruszyło gwarancji bezpieczeństwa

Przekazując sprzęt wojskowy Ukrainie nie zrobiliśmy niczego, co mogłoby obniżać naszą obronność i naruszać gwarancje bezpieczeństwa – powiedział...

zobacz więcej

Zaznaczył, że zadaniem między innymi naszego kraju jest podtrzymywanie zainteresowania krajów zachodniej Europy sytuacją na zaatakowanej przez Rosjan Ukrainie.


– Naszym zadaniem powinno być to, żeby podtrzymać zainteresowanie wolnego świata tym, że Rosja jest agresywna, że Rosja próbuje odbudować swoje imperium – powiedział Błaszczak. 


Jak zaznaczył, tendencje imperialne Rosji zagrażają sąsiednim państwom.  – Jeżeli Ukraina zostanie podbita, będą także szkodziły Polsce – podkreślił minister. – Wolna Ukraina oznacza wolną Polskę – dodał. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej