RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Policyjny pies Lonar znalazł ukradzioną koparkę wartą 100 tys. zł

Lonar ma na swoim koncie wiele sukcesów (fot. Policja)
Lonar ma na swoim koncie wiele sukcesów (fot. Policja)

Najnowsze

Popularne

„Lonar to owczarek belgijski, który służy we wrocławskiej Policji już od 5 lat. Jego przewodnikiem jest mł. asp. Robert Pawliszko i to właśnie dzięki jego zaangażowaniu oraz codziennej opiece nad Lonarem, odnoszą wspólne sukcesy. Jednym z ostatnich jest ujawnienie skradzionej koparko-ładowarki. Jej wartość wynosi niemal 100 tys. złotych” – informuje dolnośląska policja.

Policyjne psy zaczynają pracę. Zastąpią te, które zginęły przez awarię

Kończy się adaptacja czterech owczarków niemieckich w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Stołecznej Policji, które zastąpiły sześć psów, ofiar...

zobacz więcej

„Przewodnicy psów służbowych, to zdecydowanie policjanci służący z ogromną pasją i wkładający w swoją pracę wiele zaangażowania. Ze swoim czworonożnym kompanem nawiązują nierozerwalną więź, która owocuje skuteczną współpracą” – czytamy w komunikacie.  Jak wyjaśniono, mł. asp. Robert Pawliszko jest przewodnikiem owczarka belgijskiego – Lonara (prywatnie nazywanego Bafem), który ma na swoim koncie wiele sukcesów osiąganych podczas prowadzonych działań.


 Ich przyjaźń trwa już 5 lat, a ostatnio odnieśli kolejne zawodowe osiągnięcie. „Nos Lonara jest niezawodny, co udowodnił ujawniając na terenie powiatu średzkiego skradzioną koparko-ładowarkę wartą niemal 100 tys. złotych” – napisano. 


 Jak dodano „tego typu osiągnięcia są odzwierciedleniem godzin, miesięcy i lat treningów, które mł. asp. Pawliszko przeprowadza z Lonarem. Ten zgrany duet jest zawsze gotowy pomagać innym”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej