RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Długi weekend. PKP informuje o zmianach dotyczących kursowania pociągów

Długi weekend na kolei (fot. Shutterstock/Martyn Jandula)
Długi weekend na kolei (fot. Shutterstock/Martyn Jandula)

Najnowsze

Popularne

W długi weekend sierpniowy PKP Intercity uruchomi dodatkowe pociągi i wydłuży relacje wybranych składów na najpopularniejszych wakacyjnych trasach – poinformował przewoźnik. PKP Intercity ma zaplanowane wydłużenie blisko 100 składów.

Seat z trzyosobową rodziną rozbił się o barierki. Kierowca volkswagena uciekł [WIDEO]

Policja wyjaśnia okoliczności groźnie wyglądającego zdarzenia na trasie S7 koło Olsztynka, gdzie seat z trzyosobową rodziną uderzył w barierki....

zobacz więcej

Jak poinformował przewoźnik, najwięcej dodatkowych pociągów i składów o wydłużonych relacjach zostanie uruchomionych w poniedziałek 15 sierpnia. 

  

„Powrót z długiego weekendu w Trójmieście zapewni dodatkowy pociąg EIP oraz EIC, wyruszające w poniedziałek 15 sierpnia z Gdyni Głównej do Warszawy w godzinach wieczornych. Wrocławianie, którzy zdecydują się spędzić długi weekend w Trójmieście, będą mogli skorzystać podczas powrotu z dodatkowego pociągu TLK Lednica BIS, który wyruszy do Wrocławia w poniedziałek po południu” – podano. 

  

Dodano, że warszawiacy spędzający ten czas na Warmii będą mogli skorzystać z dodatkowego pociągu IC Mazury BIS, wyruszającego z Olsztyna po godzinie 19. Mieszkańcom Olsztyna i okolic, którzy będą odpoczywać na Mazowszu, późny powrót zapewni dodatkowy pociąg IC Mazury BIS, wyjeżdżający ze stolicy po godzinie 23. 

  

W poniedziałek pasażerowie podróżujący na trasie Warszawa – Terespol – Warszawa będą mogli skorzystać z dodatkowej pary pociągów. TLK Skaryna BIS wyruszy z Warszawy do Terespola po godzinie 12, a TLK Skaryna BIS ruszy w drogę powrotną chwilę przed godziną 17. 

Warszawa: w tramwaju zmarł pasażer. Są utrudnienia w ruchu

W rejonie przystanku Podobrzańska 01 na warszawskim Bródnie, w tramwaju doszło do zasłabnięcia pasażera. Pomimo reanimacji, lekarz stwierdził zgon...

zobacz więcej

PKP Intercity poinformowało, że podróżni powracający w poniedziałkowy wieczór z Krakowa do stolicy będą mogli skorzystać z dodatkowego pociągu EIP. Ekonomiczną opcją na tej trasie będzie pociąg TLK Malinowski BIS, wyjeżdżający z Krakowa po godzinie 18. Mieszkańców Wrocławia i okolic wracających z Krakowa, oprócz rozkładowych pociągów, zabierze TLK Wyspiański BIS, wyruszający chwilę przed 18. Pociągi pojadą przez Częstochowę, dzięki czemu będą mogły obsłużyć wzmożony ruch pielgrzymów. 

  

Dodało, że w wydłużonej relacji pojadą dwa pociągi, zapewniające dojazdy i powroty znad Morza Bałtyckiego, w tym TLK Lubomirski – na co dzień kursujący pomiędzy Krakowem i Gdynią, 14 sierpnia zawiezie podróżnych aż do Kołobrzegu, a 15 sierpnia umożliwi powrót w tej samej, wydłużonej relacji, oraz TLK Zosia – kursujący pomiędzy Łodzią i Warszawą, 15 sierpnia rano zapewni podróżnym dojazd do Trójmiasta, w drogę powrotną wyruszy z Gdyni tuż po 12. 

  

Według przewoźnika, oprócz dodatkowych pociągów i wydłużonych relacji, przewoźnik będzie wzmacniać pociągi. Wcześniejsza informacja na temat większego zainteresowania danymi połączeniami pozwala na lepsze dostosowanie składów do zwiększającej się frekwencji, dlatego przewoźnik zachęca do wcześniejszego zakupu biletu. 

 

„W tej chwili zaplanowane jest wzmocnienie 96 pociągów 126 wagonami. Ponadto na stacjach postojowych zabezpieczane są rezerwy taborowe, a PKP Intercity monitoruje i analizuje sprzedaż biletów. W miarę potrzeb i możliwości kolejne pociągi będą wzmacniane dodatkowymi wagonami” – podano. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej