RAPORT

Pogarda

Salezjanki i studentki zamieszkały w piwnicy po pożarze w Odessie. Rusza pomoc

Zniszczone mieszkania po pożarze w kamienicy w Odessie (fot. FB/Salezjański Ośrodek Misyjny)
Zniszczone mieszkania po pożarze w kamienicy w Odessie (fot. FB/Salezjański Ośrodek Misyjny)

Najnowsze

Popularne

Na początku sierpnia w Odessie doszło do pożaru kamienicy, w której siostry ze Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki prowadziły dom dla ubogich studentek. Mieszkania zostały zalane wodą w trakcie gaszenia ognia i nie nadają się do codziennego użytkowania. W związku z zaistniałą sytuacją Salezjański Ośrodek Misyjny prosi o wsparcie finansowe w celu wyremontowania zniszczonych lokali. Salezjanki od wybuchu wojny na Ukrainie pomagają potrzebującym.

Syreny we Lwowie. Dzieci z sierocińca schroniły się w piwnicy

Podopieczni Rodzinnego Domu Dziecka we Lwowie musieli schronić się w piwnicy budynku, po tym jak w piątek rano w mieście zawyły syreny, ostrzegając...

zobacz więcej

Siostry Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki w ramach misji w Odessie już blisko 30 lat prowadzą bursę dla ubogich studentek z różnych części Ukrainy. W starej odeskiej kamienicy salezjanki posiadają na własność trzy duże mieszkania – w jednym mieszkały one same, a w dwóch studentki.

 

Zniszczona misja salezjanek w Odessie

 

Jednak na początku sierpnia podczas gaszenia pożaru w kamienicy pomieszczenia zostały zalane wodą i nie nadają się do zamieszkania. Również sam ogień znacznie zniszczył budynek. Salezjanki i studentki pozostały bez dachu nad głową. Zamieszkały w piwnicy udostępnionej im przez proboszcza katedry.

 

Salezjański Ośrodek Misyjny zorganizował zbiórkę pieniędzy i prosi o pomoc. Jak poinformowała instytucja, „salezjanki od początku wojny pomagają potrzebującym. Teraz one potrzebują wsparcia. W tym celu otworzyliśmy Projekt 716”. „Dołącz do akcji i wspólnie z nami pomóż wyremontować zniszczone pomieszczenia bursy salezjańskiej w Odessie” – apeluje SOM, dodając, że pieniądze są potrzebne „na odbudowę 3 lokali mieszkalnych oraz naprawę instalacji elektrycznej i gazowej w domu sióstr salezjanek”.

 

Zobacz także: Polska fundacja wspiera sierociniec w Kamerunie

 

„W tym trudnym momencie nie tylko wojny, ale i zniszczonych mieszkań dziewczęta podkreślają, że czują rodzinę będąc z siostrami. Salezjanki są dumne z wyborów, których dokonały ich podopieczne w czasie pandemii i wojny, gdy zostały w mieście, aby służyć tym najbardziej potrzebującym” – informuje SOM na stronie internetowej.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej