RAPORT

Tusk kontra Tusk

Tragiczny wypadek samochodowy. Nie żyją dwie siostry zakonne, seminarzysta i parafianin

Zginęli w wypadku samochodowym (fot. FB/Conferencia Episcopal Peruana)
Zginęli w wypadku samochodowym (fot. FB/Conferencia Episcopal Peruana)

Seminarzysta, dwie zakonnice ze Zgromadzenia Kanoniczek Krzyża i świecki pracownik duszpasterski z diecezji Sicuani w południowo-wschodnim Peru zginęli 8 sierpnia w wypadku drogowym na tym terenie. Poinformowała o tym następnego dnia peruwiańska diecezja.

Beatyfikacja 10 elżbietanek. Zakonnice zostały zamordowane przez Armię Czerwoną

Papież Franciszek włączył do grona błogosławionych 10 sióstr elżbietanek zamordowanych przez żołnierzy Armii Czerwonej w 1945 r. Kard. Marcello...

zobacz więcej

„Nasz biskup Pedro Alberto Bustamante López z głębokim żalem i bólem informuje diecezjalne duchowieństwo, siostry zakonne i cały lud Boży, o zgonie w wyniku wypadku samochodowego, do którego doszło o godz. 15:30 (czasu lokalnego – red.) 8 sierpnia sióstr Kanoniczek Krzyża, s. Mercedes Rosalviny Tasayco Saravia i s. Thalía Maritzy Tuanama Córdova; seminarzysty Arnalda Usca Capa i młodego Álvaro Enza Rojo Olivera z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP” – napisano w komunikacie diecezji Sicuani w prowincji Canchis w departamencie Cuzco w południowo-wschodnim Peru.

 

Dodano, że bp Bustamante López składa „kondolencje rodzinom i wspólnotom” oraz że „zaprasza do zjednoczenia się w komunii modlitewnej za wieczny odpoczynek tych naszych braci”. Nie podano jednak żadnych szczegółów tego zdarzenia.

 

Peruwiańska Konferencja Episkopatu również złożyła kondolencje rodzinom zmarłych, „którzy przedwcześnie odeszli do Domu Ojca w ten poniedziałek z powodu wypadku samochodowego”. Wyrazy współczucia przekazano również biskupowi tej diecezji, zapewniając go o „jedności duchowej i nadziei na zmartwychwstanie”.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Biskupi łączą się również ze wszystkimi wierzącymi w kraju, „zwłaszcza z diecezji Sicuani, oraz zanoszą modlitwy za tych naszych braci i siostry, którzy stracili życie w służbie Królestwu Bożemu”.

 

Czytaj także: Beatyfikacja siostry „Aguchity”. Była ofiarą lewackiego terroryzmu
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej