RAPORT

Pogarda

Polscy strażacy jadą gasić pożary we Francji [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Do Francji wyruszy grupa polskich strażaków, która pomoże w gaszeniu pożarów lasów na południu kraju – poinformowało MSWiA. W akcji weźmie udział w sumie 146 strażaków i 49 samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Dobre wieści z Czeskiej Szwajcarii. Strażaków wyposażono w kamery termowizyjne

Dziesiątego dnia od wybuchu pożaru w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria strażakom udało się ograniczyć obszar objęty żywiołem o ponad połowę, do...

zobacz więcej

Jak zaznaczono w komunikacie, wysłanie polskich strażaków do Francji to odpowiedź na francuską prośbę do społeczności międzynarodowej, która została skierowana za pośrednictwem mechanizmu wspólnotowego UE. Zapotrzebowanie na pomoc otrzymano poprzez ERCC (Emergency Response Coordination Centre). 

  

Polska grupa ratownicza, która wyruszy do Francji, składa się ze strażaków z województw: zachodniopomorskiego oraz dolnośląskiego. Są to w sumie dwa moduły do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów (dwa moduły GFFFV). Strażacy po sformowaniu grupy jeszcze dziś wyruszą z okolic Legnicy do Francji. 

  

W wyjeździe ma wziąć udział 146 strażaków i 49 samochodów do gaszenia. Misja została zaplanowana na 10 dni. 

  

Centrum Operacyjne Międzyresortowego Zarządzania Kryzysowego Francji (COGIC) przekazało informację, że spaleniu uległo już ponad 700 ha lasów, a 3 tys. osób zostało ewakuowanych. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej