RAPORT

Tusk kontra Tusk

Fałszywe faktury VAT na blisko 1,5 mln zł. CBA zatrzymało mężczyznę

Podejrzany usłyszał już zarzuty (fot. arch. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Podejrzany usłyszał już zarzuty (fot. arch. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejną osobę wystawiającą fikcyjne faktury VAT na 1,5 mln zł. Podejrzany usłyszał już zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

Działania na szkodę PSG. Funkcjonariusze CBA zatrzymali kolejną osobę

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę, która miała brać udział w korupcyjnych działaniach na szkodę Polskiej Spółki Gazownictwa....

zobacz więcej

Zespół prasowy CBA poinformował, że mężczyznę zatrzymali na terenie województwa mazowieckiego funkcjonariusze łódzkiej delegatury Biura. 

  

Zatrzymany przez CBA miał prowadzić działalność gospodarczą, reprezentować dwie inne firmy i współpracować z zatrzymaną wcześniej w tym śledztwie osobą. 

  

Według śledczych od lipca 2018 r. do marca 2020 r. w Warszawie i innych miejscowościach rozliczył fikcyjne faktury na blisko 1,5 mln zł. W ten sposób zaniżył podatek VAT o nie mniej niż 265 tys. zł, co miało również znaczenie przy rozliczeniu podatku PIT – wyjaśnił zespół. 

  

W nadzorującej śledztwo CBA Prokuraturze Okręgowej w Warszawie mężczyzna usłyszał zarzuty, a prokurator wyznaczył mu poręczenie majątkowe i nakazał dozór policji. 

  

Zespół prasowy CBA zaznaczył, że w sprawie badane są kolejne wątki, a lista zarzutów może się wydłużyć. Biuro nie wyklucza kolejnych zatrzymań. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej