RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wracają upały. IMGW wydaje alerty

Niebezpieczna pogoda w czwartek (fot.  PAP/Lech Muszyński)
Niebezpieczna pogoda w czwartek (fot. PAP/Lech Muszyński)

Najnowsze

Popularne

IMGW wydał w czwartek alerty pierwszego stopnia przed upałami dla dwóch województw zachodniej części Polski, gdzie temperatura przekroczy 30 stopni. Gorąco ma być przez następnych kilka dni.

Prezes Wód Polskich alarmuje. „Wystarczy niewielki ściek, żeby wywołać katastrofę”

Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie śniętych ryb w Odrze – poinformowała w środę...

zobacz więcej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed wysokimi temperaturami ostrzega mieszkańców zachodnich powiatów województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. W tych regionach synoptycy prognozują temperaturę maksymalną w dzień od 29 do 31 st. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 15 do 17 st. 

 

Z prognozy zagrożeń meteo wynika, że w kolejnych dniach IMGW wyda alerty przed upałami pierwszego i drugiego stopnia dla województw północno-zachodniej i południowo-wschodniej części kraju. 

 

Jak informował synoptyk IMGW Kamil Walczak w czwartek będzie słonecznie. W ciągu dnia temperatura wzrośnie nawet do 30 st. Spadnie też przelotny deszcz, lokalnie możliwe są burze; wysokość opadów wyniesie 10-15 mm. Na południu mogą wystąpić dziś burze.

  

Prognoza IMGW zakłada, że temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Podhalu, 23-27 stopni na wschodzie do 30 st. C na zachodzie kraju. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej