RAPORT

Tusk kontra Tusk

Siostra Kim Dzong Una oskarżyła Koreę Południową o wywołanie fali koronawirusa w kraju

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oraz jego siostra Kim Jo Dzong (fot. Korea Summit Press Pool/Getty Images)
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oraz jego siostra Kim Jo Dzong (fot. Korea Summit Press Pool/Getty Images)

Rząd Korei Południowej wyraził w czwartek ubolewanie z powodu zarzutów sąsiada z północy o spowodowanie u niego fali zachorowań na koronawirusa.

Prezes IPN : Komuny trzeba się pozbyć raz na zawsze

Mamy XXI w., a mierzymy się z dekomunizacją i obalamy pomniki, paskudne zarówno w treści, jak i w formie. Trzeba się tego pozbyć raz na zawsze i...

zobacz więcej

Zarzut taki wysunęła Kim Jo Dzong, siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, która przyznając, że brat cierpiał na wysoką gorączkę, oskarżyła jednocześnie Koreę Południową o przyczynienie się do powstania na Północy fali zachorowań.


„Wyrażamy zdecydowane ubolewanie z powodu wielokrotnego powtarzania przez Koreę Północną bezpodstawnych zarzutów dotyczących rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19 i wygłaszania pozbawionych szacunku pogróżek” – głosi oświadczenie południowokoreańskiego ministerstwa ds. zjednoczenia Korei.


W czwartek Kim Dzong Un ogłosił „zwycięstwo” w walce z pandemią COVID-19 i zarządził zniesienie wprowadzonych w maju najostrzejszych środków zapobiegawczych.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej