RAPORT

Tusk kontra Tusk

Wypadek polskiego autokaru. W chorwackich szpitalach pozostaje 18 Polaków

Do wypadku doszło na autostradzie A4 kilkadziesiąt kilometrów od Zagrzebia (fot. PAP/EPA/IVAN AGNEZOVIC)
Do wypadku doszło na autostradzie A4 kilkadziesiąt kilometrów od Zagrzebia (fot. PAP/EPA/IVAN AGNEZOVIC)

W chorwackich szpitalach pozostaje 18 Polaków rannych w wypadku autokaru na autostradzie A4. Ich stan jest różny – łączy ich to, że na razie nie mogą być przetransportowani do Polski.

Samolot z rannymi w wypadku w Chorwacji wylądował na Okęciu [WIDEO]

Ministerstwo Zdrowia podało, że maszyna najpierw wyląduje w stolicy, a następnie wyleci do Poznania.

zobacz więcej

 Wczoraj po południu do Polski przyleciała dziesiątka pacjentów, którzy czuli się na tyle dobrze, że mogli zostać umieszczeni w specjalnie przystosowanym do tego samolocie wojskowym CASA. Jeszcze kilka godzin przed odlotem wydawało się, że lista pasażerów będzie wynosić 13 nazwisk, ale po konsultacjach z lekarzami okazało się, że trójka z nich musi jednak pozostać w stolicy Chorwacji nieco dłużej.


W chorwackich szpitalach ciągle leży 18 z 44 osób, które w sobotę jechały polskim autobusem do bośniackiego Medjugorje. Cztery z nich, dwie w Zagrzebiu i dwie w Varażdinie ciągle są na oddziałach intensywnej terapii.


„Po całkowitym ustabilizowaniu ich stanu zdrowia przeniesiemy ich na zwykły oddział, a dopiero potem można organizować ich transport do domu” – powiedział doktor Mario Malović z Kliniki Traumatologii w Zagrzebiu.


Jeszcze wczoraj przeprowadzono w tym szpitalu trzy operacje. Polacy sukcesywnie będą wracać do kraju, ale lekarze nie pozostawiają wątpliwości – leczenie każdego z nich potrwa co najmniej kilka tygodni – niezależnie czy wrócą do Polski, czy zostaną w Chorwacji.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej