RAPORT

Tusk kontra Tusk

Zełenski apeluje do mieszkańców terenów okupowanych o informowanie o siłach wroga

Prezydent Wołodymyr Zełenski co wieczór publikuje wideo skierowane do obywateli kraju (fot. Igor Golovniov/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Prezydent Wołodymyr Zełenski co wieczór publikuje wideo skierowane do obywateli kraju (fot. Igor Golovniov/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Prezydent Ukrainy Włodymyr Zełenski zaapelował w środę wieczorem w nagrani wideo do mieszkańców terenów okupowanych przez Rosję o informowanie o siłach wroga oraz osobach, które mu pomagają. Zapowiedział, że wszystkie okupowane ziemie ukraińskie zostaną wyzwolone.

Jesienią koniec „aktywnej fazy” wojny? Kijów: Partnerzy podzielają naszą opinię

Ukraina chce podjąć wszelkie wysiłki, by przed nadejściem zimy zakończyć aktywną fazę wojny wszczętej przez Rosję - powiedział w środę Andrij...

zobacz więcej


„Jeżeli macie jakąkolwiek ważną informację o wrogu, proszę abyście informowali o tym nasze służby specjalne, nasze wojsko, w sposób, który jest dla was bezpieczny” – powiedział Zełenski, jak relacjonuje agencja Ukrinform.


„Jeżeli wiecie o osobach, które pomagają okupantom lub usprawiedliwiają agresję, proszę abyście o tym również informowali” – dodał.


Zełenski podkreślił, że „niezależnie od tego co okupanci obiecują, jedyną drogą dla nich jest, w najlepszym razie, ucieczka, jeśli zrobią to w odpowiednim czasie”. Przypomniał, że siły ukraińskie „wyparły Rosjan z północnych rejonów Ukrainy i z Wyspy Węży na Morzu Czarnym”.

 

„Oni już czują, że nadszedł czas ucieczki z Chersonia i generalnie z południa naszego kraju. Nadejdzie czas ich ucieczki z rejonu Charkowa, z Donbasu, z Krymu. Każdy, kto może w tym pomóc, powinien to zrobić” – oświadczył Zełenski.


„Okupanci nie będą w stanie utrzymać niczego, wyzwolimy wszystko” – zakończył ukraiński prezydent.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej