RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Ukraina: Rosjanie ostrzelali dzielnicę mieszkaniową Bachmutu. Sześć osób zginęło

Co najmniej sześć osób zginęło w ostrzale rakietowym Bachmutu (fot. Diego Herrera Carcedo/Anadolu Agency via Getty Images)
Co najmniej sześć osób zginęło w ostrzale rakietowym Bachmutu (fot. Diego Herrera Carcedo/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Co najmniej sześć osób zginęło, a trzy zostały ranne w przeprowadzonym przez wojska rosyjskie w środę ostrzale rakietowym Bachmutu w obwodzie donieckim Ukrainy – poinformował szef władz obwodowych Pawło Kyryłenko. Dodał, że zaatakowano dzielnicę mieszkaniową.

„Śmigłowiec wszedł w estońską przestrzeń powietrzną”. Co usłyszał ambasador Rosji?

Wezwaliśmy ambasadora Rosji w Tallinie, by wyrazić nasz formalny protest przeciwko naruszeniu we wtorek estońskiej przestrzeni powietrznej przez...

zobacz więcej


Siły rosyjskie ostrzelały dzielnicę mieszkaniową miasta z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych około południa; według wstępnych szacunków uszkodzono 12 budynków, z których w czterech wybuchły pożary – relacjonował Kyryłenko we wpisie na Telegramie.


Bachmut pozostaje jednym z najniebezpieczniejszych miejsc w obwodzie donieckim – ostrzegł gubernator. Rosjanie nigdy nie walczyli z honorem i teraz też nie zaczną; ich celem jest zabicie jak największej liczby cywilów, ponownie wzywam więc wszystkich do ewakuacji – zaapelował Kyryłenko. 


Rząd Ukrainy wydał 3 sierpnia rozporządzenie o przymusowej ewakuacji mieszkańców obwodu donieckiego w związku z toczącymi się tam walkami i niemożnością zapewnienia dostaw gazu w nadchodzącym sezonie grzewczym.


W ocenie większości analityków siły najeźdźcy, po zajęciu na początku lipca większości obwodu ługańskiego, będą próbowały w kolejnych tygodniach opanować Bachmut na północy regionu donieckiego. Następnym celem agresora mogą stać się miasta Kramatorsk i Słowiańsk, położone około 50 km na północny zachód od Bachmutu. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej