RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kuźmiuk: Europosłowie PO hurtowo przyjmują rezolucje przeciw Polsce

Kiedy Polska otrzyma należne środki z KPO? Zbigniew Kuźmiuk w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP Info stwierdził, że od 2015 roku europosłowie PO głosują za „przyjmowanymi w hurtowych ilościach rezolucjami, mówiącymi o blokadzie środków dla Polski”.

„To komunista przytakujący Rosji”. Morawiecki odniósł się do słów Millera

Premier Mateusz Morawiecki odniósł sie do wypowiedzi byłego premiera Leszka Millera, który komentując na antenie TVN24 spór pomiędzy Warszawą a...

zobacz więcej

– Opozycja krytykuje rząd, ale ma niedużą moc sprawczą. A europosłowie opozycji mają władzę, bo dwie największe frakcje rządzą w Parlamencie Europejskim od lat. Wszystko, co wnoszą na agendę, jest uchwalane – przekonywał europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 


Powiedział, że odkąd władzę objął obóz Zjednoczonej Prawicy, w „Parlamencie Europejskim i instytucjach unijnych mamy nieustanny atak na Polskę”.


– Te rezolucje, przyjmowane w ilości hurtowej, mówiły o blokadzie środków dla Polski – dodał. 


– Europosłowie PO atakują, doprowadzają do tego, że tego typu rezolucje są przyjmowane – mówił.


Kuźmiuk odniósł się także do kolejnych warunków stawianych przez szefową KE Ursulę von der Leyen, twierdząc że ich przyjęcie byłoby „ordynarnym złamaniem konstytucji”.


Polityk opozycji krytykuje Millera


Władysław Teofil Bartoszewski odniósł się w „Gościu Wiadomości” do niedawnej, szokującej wypowiedzi Leszka Millera.


We wtorek były premier komentując spór pomiędzy Warszawą a Brukselą ws. wypłaty środków z KPO, stwierdził, że „Polska przypomina wrzeszczącego bachora, którego trzeba wystawić za drzwi i tak zostanie uczynione”. 


– Pan premier Miller nie jest bohaterem mojego romansu. Dziwi mnie, że takie słowa wypowiedział. Były premier, który m.in. wprowadzał Polskę do UE, tak wypowiadać się na arenie międzynarodowej nie powinien. Jest to wysoko niestosowne – skomentował polityk PSL. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej