RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Szybki awans. Świątek zameldowała się w trzeciej rundzie

Iga Świątek awansowała do III rundy turnieju w Toronto (fot. Robert Prange/Getty Images)
Iga Świątek awansowała do III rundy turnieju w Toronto (fot. Robert Prange/Getty Images)

Liderka światowego rankingu Iga Świątek bez kłopotów awansowała do trzeciej rundy, czyli 1/8 finału turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Toronto. Polska tenisistka, która na otwarcie miała wolny los, pokonała Australijkę Ajlę Tomljanovic 6:1, 6:2.

Początek mundialu w Katarze wcześniej niż planowano

Piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 20 listopada meczem drużyny gospodarzy z Ekwadorem, czyli dzień wcześniej niż planowano –...

zobacz więcej

Pojedynek trwał zaledwie 64 minuty. Świątek mogła liczyć na głośny doping polskich kibiców, za który podziękowała po meczu.


– Liczę na wiele kolejnych szans gry na tym wspaniałym korcie. Jestem w trakcie przystosowania się do twardej nawierzchni (po tygodniach grania na mączce i trawie – PAP). Wciąż się uczę, wprowadzam nowe elementy do swojego repertuaru – dodała rozstawiona z jedynką tenisistka.


W pierwszym secie 21-letnia zawodniczka z Raszyna prowadziła już 5:0 i dopiero wówczas przegrała jedynego gema w tej partii.


Początek drugiej był bardziej wyrównany, tenisistki nawzajem przełamywały swoje serwisy.


Jednak od stanu 2:2 Polka uzyskała dużą przewagę, była bardzo skoncentrowana i nie straciła już żadnego gema przy własnym podaniu. Jej rywalka – przeciwnie. Często się myliła, miała duże problemy m.in. z serwisem.


To był drugi mecz 21-letniej Świątek z 72. w światowym rankingu i o osiem lat starszą Tomljanovic. Tenisistki rywalizowały przed trzema laty w pierwszej rundzie turnieju w... Toronto. Wówczas Australijka skreczowała przy prowadzeniu Świątek 4:1 w pierwszym secie.


W kolejnej rundzie rywalką Polki będzie zwyciężczyni pojedynku Kanadyjki Leylah Fernandez, rozstawionej z numerem 13, z Brazylijką Beatriz Haddad Maią. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej