RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Śmigłowiec wszedł w estońską przestrzeń powietrzną”. Co usłyszał ambasador Rosji?

Estońskie MSZ protestuje przeciwko naruszeniu granicy przez rosyjski śmigłowiec (fot. Shuttertock/zdjęcie ilustracyjne)
Estońskie MSZ protestuje przeciwko naruszeniu granicy przez rosyjski śmigłowiec (fot. Shuttertock/zdjęcie ilustracyjne)

Wezwaliśmy ambasadora Rosji w Tallinie, by wyrazić nasz formalny protest przeciwko naruszeniu we wtorek estońskiej przestrzeni powietrznej przez rosyjski śmigłowiec - przekazało MSZ Estonii w środę. Dodano, że do incydentu doszło na południowym wschodzie kraju.

Rosja ściągnęła uzbrojenie z Syrii statkiem objętym sankcjami. Przepłynął przez cieśniny tureckie

W lipcu rosyjski statek handlowy Sparta II odbył rejs z Syrii do Rosji. Na pokładzie jednostki prawie na pewno znajdowało się uzbrojenie, sam...

zobacz więcej

„Estonia uważa to za niezwykle poważny i godny ubolewania incydent, który jest również całkowicie nieakceptowalny” - napisano w komunikacie resortu dyplomacji. „Do naruszenia doszło na południowym wschodzie Estonii, w pobliżu posterunku granicznego Koidula, gdy rosyjski śmigłowiec bez pozwolenia wszedł w estońską przestrzeń powietrzną” - przekazano bez podawania dalszych szczegółów. Zaznaczono, że podczas spotkania przedstawiciele MSZ Estonii „po raz kolejny stanowczo potępili trwającą inwazję Rosji na Ukrainę” i podkreślili konieczność przestrzegania przez Rosję suwerenności i integralności terytorialnej innych państw, a także prawa międzynarodowego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej