RAPORT

Pogarda

Dodatek węglowy. Wiemy, jak będzie wyglądał wniosek o wypłatę

Dodatek węglowy przysługuje gospodarstwom domowym, w których główne źródło ogrzewania zasilane jest węglem kamiennym (fot. Shutterstock)
Dodatek węglowy przysługuje gospodarstwom domowym, w których główne źródło ogrzewania zasilane jest węglem kamiennym (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Ministerstwo Klimatu i Środowiska opublikowało już wzór wniosku o wypłatę dodatku węglowego oraz projekt rozporządzenia określającego ten wzór. Ustawa o dodatku węglowym została uchwalona przez parlament, ale nie weszła jeszcze w życie. Czeka na podpis prezydenta.

Dodatek węglowy - 3 tys. zł. Jakie warunki, kiedy złożyć wniosek? [WIDEO]

Rząd przyjął projekt ustawy o dodatku węglowym – poinformowała minister klimatu Anna Moskwa. Zgodnie z projektem dodatek węglowy w wysokości 3 tys....

zobacz więcej

Po podpisaniu ustawy przez prezydenta zostanie ona opublikowana w Dzienniku Ustaw i następnego dnia wejdzie w życie. Wzór wniosku opublikowany w rozporządzeniu (ściągniesz je stąd, ale wniosek będzie można złożyć również przez system ePUAP) różni się od docelowego jedynie brakiem numeru Dziennika Ustaw.


Jak wynika z formularza, składając wniosek należy wskazać organ, do którego jest on składany (wójt, burmistrz lub prezydent miasta), podać swoje dane z PESEL-em, numerem dokumentu tożsamości i adresem, oraz dane osób wchodzących w skład gospodarstwa domowego.


Ponadto wnioskodawca musi podać numer rachunku, na który zostanie wypłacony dodatek węglowy i wskazać główne źródło ogrzewania swojego gospodarstwa domowego.Dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł przysługuje gospodarstwom domowym, w których główne źródło ogrzewania zasilane jest węglem kamiennym (lub pelletem bądź brykietem z zawartością co najmniej 85 proc. węgla kamiennego). 


Przeczytaj także: Dodatek węglowy przyjęty przez Sejm. Tak głosowali posłowie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej