RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„To komunista przytakujący Rosji”. Morawiecki odniósł się do słów Millera

Premier Mateusz Morawiecki odniósł sie do wypowiedzi byłego premiera Leszka Millera, który komentując na antenie TVN24 spór pomiędzy Warszawą a Brukselą ws. wypłaty środków z KPO stwierdził, że „Polska przypomina wrzeszczącego bachora, którego trzeba wystawić za drzwi i tak zostanie uczynione”.

Leszek Miller o Polsce: Wrzeszczący bachor, którego trzeba...

Kiedy Polska otrzyma należne środki z KPO? Pomimo likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, czego domagała się Bruksela, do kraju wciąż nie...

zobacz więcej

Komentując te słowa podczas środowej konferencji prasowej premier nazwał Millera „komunistą, postkomunistą, nawykłym do tego, żeby przytakiwać Moskwie, zgadzać się we wszystkim z Rosją, z Kremlem”.


– To jest ta podległość wyuczona wobec Rosji, która do dziś drzemie w głowie i sercu pana Leszka Millera - ocenił.


Z kolei liberałowie, w opinii szefa rządu, są „przyzwyczajeni do zgadzania się ze wszystkim, co mówi Berlin czy Bruksela”.


– I dla liberałów, i dla postkomunistów, czyli dla tej bardzo egzotycznej koalicji opozycyjnej mam komunikat: Polska realizuje dzisiaj swój własny interes, nie ogląda się na nikogo, nie będzie reagować na żadne tupanie nogą ze strony brukselskich biurokratów, tylko z godnością realizuje swoją politykę w najlepiej pojętym polskim interesie, do którego należy również reformowanie różnego rodzaju naszych instytucji – oświadczył Morawiecki.


Powiedział, że zachęca polityków opozycji do refleksji, że „swoje interesy realizuje się w sposób twardy, jednoznaczny, a nie przytakując temu, co kiedyś mówiła Moskwa, a dzisiaj z Zachodu jakieś większe, potężniejsze układy polityczne próbują nam narzucać”.


Zapewnił, że Polska będzie swoje interesy realizowała twardo. 


– Jestem przekonany, że będziemy tutaj bardzo skuteczni – stwierdził premier.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej