RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Samolot z rannymi w wypadku w Chorwacji wylądował na Okęciu [WIDEO]

Samolot z rannymi w wypadku w Chorwacji wylądował w środę na Okęciu. Ministerstwo Zdrowia podało, że maszyna najpierw wyląduje w stolicy, a następnie wyleci do Poznania.

Morderstwo matki i córki w Gruszewni. Trwa policyjna obława

We wsi Gruszewnia na Śląsku odnalezione zostały ciała 70-letniej kobiety i jej 48-letniej córki. Wszystko wskazuje na to, że zostały zamordowane –...

zobacz więcej

W środę o godz. 10 z warszawskiego lotniska na Okęciu do Zagrzebia wystartowała wojskowa Casa z personelem medycznym na pokładzie, by zabrać pacjentów. Samolot wrócił do Polski, a na swoim pokładzie przetransportował 10 rannych w wypadku w Chorwacji.

Kolejne transporty pod koniec przyszłego tygodnia


Podczas krótkiej konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował o tym, że w Warszawie samolot opuściło 6 poszkodowanych w wypadku. Pozostałych 4 wyruszyło w dalszą podróż do Poznania. Rzecznik nie zdradził do których szpitali zostaną przewiezieni ranni. Powiedział jedynie, że poszkodowanie zostaną przetransportowani do różnych szpitali tak aby dana placówka mogła jak najlepiej zadbać o ich zdrowie. Zastępca dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie Artur Zaczyński dodał, że kolejne transporty poszkodowanych mogą odbyć się pod koniec przyszłego tygodnia. Nic nie jest jeszcze przesądzone. Wszystko zależy od ogólnego stanu zdrowia rannych czekających na transport.

Tragiczny bilans pielgrzymki do Medjugorie


Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę 6 sierpnia nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała policja. W wypadku zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorie.
teraz odtwarzane
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz i dr Artur Zaczyński ze szpitala MSWiA w Warszawie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej