RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Ukraiński wywiad ujawnia, jak Rosja kłamie na temat Polski

Okupanci wmawiają ludziom, że Ukraina została podzielona (fot. arch.PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY)
Okupanci wmawiają ludziom, że Ukraina została podzielona (fot. arch.PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY)

Rosyjscy żołnierze próbują przekonywać mieszkańców okupowanych terytoriów, że Ukraina została już podzielona między Rosję a Polskę – poinformował ukraiński wywiad wojskowy.

Rosyjscy żołnierze przerzucają systemy rakietowe przez Mariupol

Siły rosyjskie przerzucają przez okupowany Mariupol nad Morzem Azowskim systemy rakietowe S-300, zapewne w pobliże linii frontu w obwodzie...

zobacz więcej

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej przekazał, że władze okupacyjne prowadzą na okupowanych terytoriach Ukrainy kampanię propagandową. 

 

Jej celem, twierdzą służby specjalne, jest wzbudzenie nieufności mieszkańców wobec władz ukraińskich oraz to, by ludzie przestali wierzyć w możliwość wyzwolenia. 

 

Według ustaleń wywiadu władze dużych przedsiębiorstw Melitopola w obwodzie zaporoskim otrzymały polecenia, by zorganizować rozmowy z pracownikami i przekazywać im następujące informacje: „Ukraina została już podzielona. Na terytoriach zachodnich wprowadzono do obiegu polską złotówkę, w większości sklepów są już podwójne ceny. Nie ma możliwości ucieczki z Rosji. Ukraina nie jest już tym, czym była”. 

Zdaniem służb ukraińskich takie działania propagandowe mają na celu „zachwianie moralności i psychicznej stabilności ludności ukraińskiej pozostającej na okupowanych terytoriach". 

  

„Jednak wszyscy mieszkańcy terytoriów okupowanych powinni pamiętać: wszystkie ziemie ukraińskie zostaną wyzwolone, Ukraina pozostanie państwem niepodzielnym i unitarnym, a każdy okupant i kolaborant otrzyma zasłużoną karę” – podkreśla wywiad wojskowy. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej