RAPORT

Pogarda

Morderstwo matki i córki w Gruszewni. Trwa policyjna obława

Najnowsze

Popularne

We wsi Gruszewnia na Śląsku odnaleziono ciała 70-letniej kobiety i jej 48-letniej córki. Wszystko wskazuje na to, że zostały zamordowane – potwierdza policja. Trwają poszukiwania sprawcy.

Morderstwo kobiety w Parku Praskim. Są wyniki sekcji zwłok

Kobieta, której ciało odnaleziono w niedzielę w Parku Praskim w Warszawie, została uduszona – wynika z przeprowadzonej sekcji zwłok. Według...

zobacz więcej

– Policjanci i strażacy przeczesują okolice. Zaangażowani są m.in. przewodnicy z psami tropiącymi, do poszukiwań wykorzystywany jest także dron – powiedziała rzeczniczka śląskiej policji, młodszy inspektor Aleksandra Nowara. 

  

Kobiety mieszkały razem w domu jednorodzinnym. Ostatnio widziano je w minioną sobotę, wtedy też kontaktowały się z rodziną. Później już nie dały znaku życia. Gdy we wtorek po południu bliscy postanowili sprawdzić, dlaczego kobiety się nie odzywają, odkryli ciało młodszej z nich. Później okazało się, że nie żyje także jej 70-letnia matka. 

  

Policja nie informuje, w jaki sposób zginęły ofiary. Czas i przyczynę śmierci wyjaśni sekcja zwłok. Wszczęto śledztwo, nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie. Na miejscu zabezpieczono ślady, wskazujące, że do śmierci obu kobiet przyczyniły się osoby trzecie. 

Dla dobra śledztwa policjanci nie podają na razie czy poszukiwana jest konkretna osoba. – Najprawdopodobniej doszło do zabójstwa – potwierdziła mł. insp. Aleksandra Nowara. 

  

Policjantów z Kłobucka w poszukiwaniach zabójcy wspierają m.in. z funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz z katowickiego Oddziału Prewencji. W przeczesywaniu terenu uczestniczą także strażacy z pobliskich ochotniczych jednostek. 

  

Policja apeluje o kontakt do wszystkich, którzy mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności zabójstwa oraz przyczynić się do ujęcia sprawcy zbrodni. 


Śledczy ustalają przyczyny i okoliczności śmierci kobiet (fot. Policja śląska)
Śledczy ustalają przyczyny i okoliczności śmierci kobiet (fot. Policja śląska)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej