RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Parszywy zdrajca”. Poseł Lewicy chce, by Polska zapłaciła Niemcom reparacje

Reparacje. Kto komu powinien zapłacić? (fot. HUM Images/Universal Images Group via Getty Images)
Reparacje. Kto komu powinien zapłacić? (fot. HUM Images/Universal Images Group via Getty Images)

„Mieszkańcy ziem utraconych przez Niemcy po II wojnie światowej powinni domagać się od państwa polskiego reparacji” – zaapelował na Twitterze poseł Lewicy Maciej Kopiec. Jego post wywołał lawinę komentarzy. „Parszywy zdrajca” – ocenił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Tusk nie będzie zadowolony. Patryk Jaki znów go wypunktował

„Kaczyński wyciąga nas właśnie z Unii” – zaalarmował na Twitterze szef PO Donald Tusk. „To pan od lat prowadzi w Unii z Niemcami akcję niszczenia...

zobacz więcej

Maciej Kopiec podkreślił we wpisie, że reparacje należą się Niemcom za „zniszczony przemysł, infrastrukturę i zabytki architektury, które jako »niepolskie« od zawsze były przez Polskę traktowane jako gorsze i niewarte zainteresowania”.


Opinia polityka Lewicy budzi w sieci ogromne emocje.


Zobacz także ->  Prezes IPN: Reparacje wojenne są wielką szansą dla rządu niemieckiego

 

„Takich posłów na Sejm RP ma Lewica. Gratuluję wyborcom z Rybnika. Zamiast o polskie, dba o interesy niemieckie” – ocenił publicysta i ekspert ds. wschodnich Grzegorz Kuczyński.


„Porażający przykład ojkofobii opozycji” – dodają internauci.


Zobacz także ->  Skandaliczne słowa niemieckiego dziennika o PolsceAplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej