RAPORT

Pogarda

KE odblokuje KPO? „Jedynym kamieniem milowym jest Tusk na stanowisku premiera RP”

Najnowsze

Popularne

Komisja Europejska poinformowała, że wypłaci Polsce pieniądze na walkę ze skutkami epidemii, jeśli spełnimy tzw. kamienie milowe. Są ich setki, a mimo to nawet spełnienie tych wymagań nie musi oznaczać odblokowania środków. – Jedynym zasadniczym kamieniem milowym jest Donald Tusk na stanowisku premiera RP – ocenił na antenie TVP Info Adrian Stankowski, publicysta „Gazety Polskiej Codziennie”.

Tusk nie będzie zadowolony. Patryk Jaki znów go wypunktował

„Kaczyński wyciąga nas właśnie z Unii” – zaalarmował na Twitterze szef PO Donald Tusk. „To pan od lat prowadzi w Unii z Niemcami akcję niszczenia...

zobacz więcej

Polski rząd i Komisja Europejska zawarły umowę dotyczącą kamieni milowych i wypłacenia środków z KPO. Znaczna część wymogów dotyczyła wymiaru sprawiedliwości. Polska wszystkie z nich wypełniła zmieniając ustawę.


Po tym szefowa KE postawiła nowe warunki. Zażądała m.in. rocznych sprawozdań ws. przeglądu obecnej sytuacji dotyczącej sądownictwa. Wspomniano nagle także o rozdzieleniu funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Von der Leyen mówi również o solidarności energetycznej i takich zapisach, które narzucą dzielenie się gazem.


Zobacz także ->  Pieniądze za suwerenność - KE chce to wymusić na Polsce


Zapytany o te sprawy w TVP Info Adrian Stankowski stwierdził, że „jedynym zasadniczym kamieniem milowym jest Donald Tusk na stanowisku premiera RP”.


Zanim pojawił się spór o KPO, Niemka Ursula von der Leyen mówiła bowiem publicznie, że czeka, aż zobaczy na stanowisku szefa polskiego rządu swojego kolegę z Europejskiej Partii Ludowej Donalda Tuska.


Zobacz także ->  Kamienie milowe wymagają przywrócenia sędziów? Kaleta: Kłamstwo

 

– Taka jest prawda odarta z ozdobników – dodał Stankowski.

W Niemczech skutki uboczne gazowego szantażu Putina

Niemcy mobilizują się do życia bez rosyjskiego gazu, a gazowy szantaż Putina ożywia w tym kraju debatę o energii atomowej – pisze francuski...

zobacz więcej

– Mówi się „chcesz pokoju, szykuj się do wojny”. Ja mówię „chcesz pozostać w UE, to szykuj polexit”. Twarda gra z Unią Europejską jest tym, co powinno otrzeźwić rozgrzane umysły w Berlinie i Brukseli – stwierdził.


Przypomniał, że 13 państw nie zgodziło się na niemieckie propozycje zmiany funkcjonowania UE i odejście od zasady jednomyślności. 


Zobacz także ->  Sellin: Polska nie dostała od Unii ani eurocenta pomocy w sprawie uchodźców z Ukrainy

 

– Oznaczałoby to pozbawienie krajów członkowskich weta, które przysługuje im zgodnie z traktatami. Podążanie przez Niemcy i Komisję Europejską w tym kierunku to jest przepis na katastrofę. Polska powinna szukać sojuszników w dziele naprawy UE. Myślę, że jest ku temu klimat. Największy unijny hegemon, czyli Niemcy, są w stanie katastrofy moralnej i czekającej ich katastrofy ekonomicznej – zaznaczył publicysta.


WIĘCEJ W MATERIALE WIDEO.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej