RAPORT

Pogarda

Początek mundialu w Katarze wcześniej niż planowano

Finałowe losowanie na mistrzostwa świata w Katarze 2022 (fot. Mohammad Karamali/vi/DeFodi Images via Getty Images)
Finałowe losowanie na mistrzostwa świata w Katarze 2022 (fot. Mohammad Karamali/vi/DeFodi Images via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 20 listopada meczem drużyny gospodarzy z Ekwadorem, czyli dzień wcześniej niż planowano – poinformowała francuska agencja prasowa AFP, powołując się na źródła w Komitecie Organizacyjnym.

MŚ 2022. Czujnik w piłce i 12 kamer oceni pozycję spaloną

Podczas tegorocznych mistrzostw świata w Katarze zastosowany zostanie półautomatyczny system pozwalający stwierdzić pozycję spaloną – ogłosiła...

zobacz więcej

Według AFP, zarówno FIFA, jak i katarscy organizatorzy zaakceptowali już zmianę. Z kolei agencja Associated Press, powołując się na osobę „posiadającą wiedzę”, przekazała, że FIFA rozważa scenariusz z rozpoczęciem mundialu dzień wcześniej.

 

Ma to wynikać z faktu, że zgodnie z pierwotnym terminarzem imprezy, powstałym po losowaniu grup, pierwszym meczem MŚ 21 listopada miało być spotkanie Senegalu z Holandią, następnie miały wyjść na boisko ekipy Anglii i Iranu, a dopiero jako trzeci (o godz. 19 czasu lokalnego) miał się rozpocząć pojedynek Kataru z Ekwadorem.

 

W meczach otwarcia, które rozgrywano jako pierwsze, bądź – przy równoległych – poprzedzała je ceremonia inauguracji imprezy, do tej pory dziewięć razy wystąpiła reprezentacja gospodarzy i jeszcze nigdy nie przegrała.

 

Czytaj także: Katar przedstawił logo mundialu

 

W historii zdarzało się też, że w meczach otwarcia występowali „z urzędu” obrońcy tytułu.

 

Polscy piłkarze pierwszy pojedynek w Katarze mają rozegrać 22 listopada, a ich rywalem będzie Meksyk. Później w grupie C zmierzą się jeszcze z Arabią Saudyjską i Argentyną.

 

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Mistrzostwa świata – po raz pierwszy rozgrywane jesienią – potrwają do 18 grudnia.


To nie spodoba się kibicom. Mundial w Katarze bez piwa na stadionach

Kibice podczas tegorocznych piłkarskich mistrzostw świata w Katarze nie będą mogli kupić alkoholu w czasie meczów –poinformowała Agencja Reutera....

zobacz więcej

Prezes PZPN Cezary Kulesza potwierdził zaś, że 16 listopada – tuż przed wylotem na mundial – reprezentacja Polski zagra z Chile na PGE Narodowym w Warszawie. – Organizacja spotkania z Chile właśnie się krystalizuje. Zostały nam do ustalenia jedynie drobne szczegóły. Przygotowujemy się do publikacji oficjalnego komunikatu o spotkaniu w Warszawie – przyznał prezes Kulesza.

 

Jak dodał, wybór rywala jest nieprzypadkowy. – Zdecydowaliśmy się na Chile, ponieważ jest to zespół, który w wielu elementach przypomina reprezentacje Argentyny i Meksyku, czyli naszych dwóch rywali w fazie grupowej mistrzostw świata w Katarze. Razem z selekcjonerem i jego sztabem szkoleniowym chcieliśmy, aby zawodnicy jeszcze przed wylotem do Kataru zagrali z drużyną, która będzie preferowała podobny styl gry do naszych mundialowych przeciwników – podkreślił szef piłkarskiej federacji.

 


– Miejsce też nie jest przypadkowe. Szczególnie biorąc pod uwagę, że to ostatni nasz mecz przed mundialem, to jestem tym bardziej przekonany, iż wielu kibiców będzie chciało zobaczyć kadrę, gorąco jej kibicować i życzyć jej sukcesu w Katarze. To dom kadry i o tym nie zapominamy. PGE Narodowy jest idealny również ze względu na trudną przedmundialową logistykę. Będzie to ostatni tydzień przed rozpoczęciem mistrzostw świata. Kadrę czeka tylko krótkie zgrupowanie, mecz z Chile i od razu po nim wylot do Kataru – podkreślił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej