RAPORT

Tusk kontra Tusk

Tusk podbiera hasła Partii Razem. Posłanka złożyła mu propozycję

Paulina Matysiak (fot. PAP/Marcin Obara)
Paulina Matysiak (fot. PAP/Marcin Obara)

Donald Tusk coraz częściej prezentuje skrajnie lewicowe hasła i postulaty. Wiele z nich od lat proponowali Polakom politycy Partii Razem. – Zapraszam Donalda Tuska, żeby zajrzał na naszą stronę i poczytał nasz program, być może za kilka dni wyjdzie z kolejnym ciekawym postulatem – powiedziała na antenie Programu 3 Polskiego Radia Paulina Matysiak z tej formacji.

Tusk nie będzie zadowolony. Patryk Jaki znów go wypunktował

„Kaczyński wyciąga nas właśnie z Unii” – zaalarmował na Twitterze szef PO Donald Tusk. „To pan od lat prowadzi w Unii z Niemcami akcję niszczenia...

zobacz więcej

Donald Tusk domaga się poszerzenia przywilejów dla LGBT i aborcji na żądanie do 12. tygodnia ciąży. Zadeklarował, że jeśli wygra wybory, podejmie debatę o adopcji dzieci przez pary homoseksualne i rozprawi się z Kościołem katolickim. Chce skrócić tydzień pracy i wziął na sztandary hasło: Mieszkanie prawem nie towarem.


– To pokazuje miałkość i jałowość. Jeżeli sięga się po postulaty innego ugrupowania, oznacza to jasno, że nie ma się własnych postulatów – zaznaczyła Paulina Matysiak.


Zobacz także ->  Politycy PO ujawniają plan. „Problemem Donalda jest Lewica. Chce ją osłabić”

 

– W 2018 r. wyszliśmy z pomysłem skrócenia czasu pracy, wracamy do niego po wakacjach – przypomniała polityk.


– We wrześniu będziemy składać projekt ustawy, by skrócić tydzień pracy do 35 godzin. Przypomnę, że teraz pracujemy 40 godzin, mamy kilkuletni sposób dojścia, by ten czas pracy skrócić – powiedziała Matysiak.


Zobacz także ->  Żenujący „dowcip” Tuska: kpi z nazwiska minister klimatu

 

Jak dodała, Donald Tusk może zaciekawić się jeszcze wieloma projektami lewicy. Aby je poznać, wystarczy że wejdzie na stronę internetową Partii Razem.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej