RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Sellin: Polska nie dostała od Unii ani eurocenta pomocy w sprawie uchodźców z Ukrainy

Polska przyjęła najwięcej uchodźców z Ukrainy (fot. Omar Marques/Getty Images)
Polska przyjęła najwięcej uchodźców z Ukrainy (fot. Omar Marques/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin powiedział, że Polska nie dostała żadnej pomocy od Unii Europejskiej w sprawie uchodźców z Ukrainy. W Programie 1. Polskiego Radia polityk stwierdził, że jest to kompromitacja unijnych organów.

Jarosław Sellin podkreślił, że obecnie nasz kraj mierzy się z największych kryzysem humanitarnym w Europie po II wojnie światowej.


– Największy kryzys humanitarny w historii Europy po 1945 roku, największa pomoc, jaką kraj członkowski udzielił uchodźcom i ani eurocenta pomocy. To jest miara kompromitacji organów Unii Europejskiej – stwierdził.


Gość Sygnałów Dnia powiedział, że polscy obywatele z własnych pieniędzy wydali na pomoc dla Ukraińców około dziesięciu miliardów złotych, a państwo polskie drugie tyle.– Takiemu krajowi nie udziela się żadnej pomocy, jeżeli chodzi o przyjmowanie uchodźców z Ukrainy – dodał.


Według informacji Straży Granicznej od początku rosyjskiej inwazji z Ukrainy do Polski wjechało 5 milionów 392 tysiące osób. Jak powiedział wiceminister Sellin, to połowa wszystkich uchodźców, którzy opuścili Ukrainę.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej