RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Morderstwo kobiety w Parku Praskim. Są wyniki sekcji zwłok

Ofiara to obywatelka Mołdawii (fot. arch. PAP/Marcin Obara, zdjęcie ilustracyjne)
Ofiara to obywatelka Mołdawii (fot. arch. PAP/Marcin Obara, zdjęcie ilustracyjne)

Kobieta, której ciało odnaleziono w niedzielę w Parku Praskim w Warszawie, została uduszona – wynika z przeprowadzonej sekcji zwłok. Według śledczych do zbrodni doszło na terenie parku. Sprawca wciąż jest na wolności.

Ciało zgwałconej kobiety w Parku Praskim. Wiadomo, kim jest ofiara

W niedzielę nad ranem w Parku Praskim w Warszawie pracownik firmy sprzątającej odkrył w zaroślach zwłoki zamordowanej i zgwałconej kobiety. Na...

zobacz więcej

W niedzielę wczesnym rankiem pracownik firmy sprzątającej odkrył w zaroślach w Parku Praskim zwłoki kobiety. Okazało się, że ofiarą jest 47-latka, obywatelka Mołdawii, która od kilku lat mieszkała w Warszawie. 

 

Prokuratura Rejonowa Praga Północ wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa i zgwałcenia kobiety. We wtorek odbyła się sekcja zwłok.


– Z sekcji wynika, że przyczyną zgonu było zadławienie spowodowane uciskiem z zewnątrz na szyję ofiary – informuje w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa–Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska. 

 

Oznacza to, że kobieta zmarła wskutek gwałtownego uduszenia; miała liczne obrażenia narządów miękkich szyi. Sekcja nie potwierdziła i nie wykluczyła jednoznacznie, że doszło do zgwałcenia kobiety. By to ustalić, śledczy wykonają kolejne badania. 

 

Z ustaleń sekcji wynika, że do morderstwa doszło prawdopodobnie w nocy z soboty na niedzielę na terenie Parku Praskiego. Do tej pory nie postawiono nikomu zarzutów, sprawca nie został jeszcze zatrzymany. – Trwają intensywne czynności – komentuje Skrzeczkowska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej